מודל 8 השלבים לפרוייקט מוצלח

 
 

החברה לחיזוק מבנים המתמחה בתכנון וניהול פרוייקט תמ"א 38 פיתחה את מודל 8 השלבים לבקרת הפרוייקט:


ביצוע בדיקות ראשוניות

פרויקט מצליח מתחיל בביצוע בדיקות מקיפות, במהלך בדיקות אלו נוציא את היתרי הבניה, נבצע סקירה בנכס ונבדוק את עמידת הבניין לתקנות הרישוי השונות כגון פתרון חניה, מיקום המעלית,  בדיקת תכנסית הבניין, מיקום מרפסות אפשרי, לאחר ביצוע בדיקות אלו ניתן לדעת האם תמ"א 38 אפשרית במבנה.תמ"א 38


פגישת היכרות עם דיירי הבניין 

 אינטרקציה בפרוייקט מסוג זה חשובה ביותר, עצם העובדה כי משך ההתקשורת בין היזם ולדיירי הבניין ארוכים, מחוייב קשר של שקיפות ותאום ציפיות מלא. במהלך הפגישה נציג החברה יבצע פרזנטציה של תמ"א 38 הכולל סקירה עד נושא רעידות האדמה במדינה, פתרונות לחיזוק מבנים, הצגת מפרט והדמיות ראשוניות, אודות החברה והיקף פעילותה. פגישה זו אינה מחייבת והיא לצורך היכרות בלבד.


ביצוע בדיקות מקיפות 

 לאחר גיבוש הפרוייקט מול הדיירים, נבצע בדיקות מקיפות ע"י יועצים מומחים:
יועץ ביסוס - בדיקת יסודות הבניין.
 קונסטרוקטור - בדיקת עמודים ואופי החיזוק המומלץ.
אדריכל רישוי – בדיקה מלאה של זכויות הבניה, אופן הוספת מעלית, מרפסות וכו'.....
יועץ בטיחות – בדיקת הסדרי כיבוי אש.
יועץ סניטארי – בדיקת צנרות קיימת.
מהנדס חשמל – בדיקת תשתיות החשמל.
יועץ גינון – בדיקת פיתוח החלקה.

תכנון הפרוייקט

בסיום ביצוע בדיקות היועצים אדריכל הרישוי יתכנן חזיתות הבניין, תוספת יח' הדיור, חיזוק ושיפוץ הבניין בכללותו יחד עם היועצים המומחים וע"פ תקנות הרשויות.

אישור תכנון

בשלב זה מאגד אדריכל הרישוי את הפרוייקט לתכניות סופיות ומבצע ישיבה עם דיירי בניין לצורך הצגת הפרוייקט מענה על שאלות וביצוע שינויים במידת הצורך, לאחר הפגישה עובר דרך רשויות הרישוי לקבלת חוות דעת מקדמית טרום היתר הבניה.

רישוי הפרוייקט

טרם התחלת הבניה יש לקבל את אישור הרשות המקומית, אדריכל הרישוי יגיש בקשה להיתר בניה במסגרת תמ"א 38, בתכניות הרישוי יציין את פתרון חיזוק הבניין כנגד רעידות אדמה ופתרונות לכל דרישות החוק במסגרת שיפוץ הבניין, בסיום התהליך יתקבל היתר הבניה המאשר תחילת העבודות בשטח.

תכניות עבודה

לאחר קבלת היתר הבניה אדריכל הירושי מכין סט תכניות עבודה, מפרט וכתב כמויות אשר מתאר בדיוק את אופי ביצוע חיזוק המבנה, שיפוץ ושידרוג הבניין, הליך זה הינו קריטי כיוון שע"פ תכניות אלו קבלן הבניין יבצע את הקמתו ושיפוצו של הבניין.

עבודות הבניה

בשלב זה ימונה מפקח בניה אשר יבצע מעקב צמוד מול הקבלן על טיב עבודתו וקצב הקמת הפרוייקט, מפקח הבניה יעדכן את דיירי הפרויקט על קצב התקדמותו וחריגה מלוחות הזמנים, למפקח הבניה לא יהיה כל קשר עם קבלן הבניין.

תמ"א 38 הינו הליך ארוך ומורכב הדורש דיוק וניהול תקין לאורך כל הפרוייקט, מאחר וההליך דורש תאום בין יועצים רבים, רשויות הרישוי ודיירים מומלץ מאוד כי חברה בעלת ניסיון בהקמת פרוייקטים תנהל את ההליך מתחילתו ועד סופו.

עמידה במודל 8 השלבים לבקרת הפרוייקט תייצר הליך תקין, מדויק ומהיר בביצוע תמ"א 38.

 

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט