גורמים מקצועיים בדרך ליישום תמ"א 38

 
 

 גורמים מקצועיים בדרך ליישום תמ"א 38


הדרך למימוש מלא של תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה כוללת קבלת כמה אישורים שחלקם מיוחדים למסגרת של תמא 38 וחלקם רגילים לכל בנייה חדשה. כמובן שלאחר קבלת כל האישורים מגיע שלב הביצוע בפועל של משימת חיזוק הבניין ושדרוגו, בעזרת מימוש זכויות הבנייה החדשות שניתנות במסגרת תמ"א 38 לדיירים. התהליך הזה כולל בתוכו כמה גורמים מקצועיים מעבר לקבלן מבצע, שחלקם חייבים לקחת חלק בו, וחלקם אינם חובה, אך יעזרו מאוד לקידום התהליך בצורה מהירה, חלקה ושפויה. תמ"א 38

יש לזכור, כי תמא 38 היא תכנית שמעניקה זכויות בנייה לבעלי הדירות בבניין ולא ליזם כזה או אחר, בניגוד לשיטת פינוי בינוי למשל. במודל של פינוי בינוי היזם או העירייה מקדמים את התהליך ואחראים לגורמים המקצועיים שלו, ואילו במסגרת תמ"א 38 הדיירים הם אלו שיוזמים ומתחילים את התהליך, ולכן הם זקוקים לעזרה והכוונה מקצועית שבמסגרת פינוי בינוי היזם סופג כמובן.

 

מהנדס בניין


על מנת להתחיל תהליך של יישום תמא 38 בבניין דירות כלשהו, חייבים להשיג בדיקת מהנדס בניין מוסמך, שיאשר שאכן הבניין זקוק לחיזוק מפני רעידות אדמה (כמובן שבנוסף לדרישה הראשונית של בנייה לפני 1980). המהנדס בודק את הקונסטרוקציה של הבניין וקובע את הצורך בחיזוק וגם ממליץ על שיטות החיזוק. לאחר בדיקת ההתאמה למסגרת של תמ"א 38, המהנדס רושם חוות דעת מפורטת לגורמים הרשמיים, שמופקדים על אישור יישום התמ"א בבניין. מהנדס בניין הוא חובה בכל הליך יישום של תמ"א 38 כי מדובר על בנייה חדשה וחיזוק מבנה, כך שהכל חייב כמובן להיות מקצועי ומתוכנן היטב.

 

אדריכל


בנוסף לחוות הדעת של המהנדס לגבי הצורך והשיטות של יישום תמא 38 בבניין שלכם, נדרשת חוות דעת של אדריכל שבודק את זכויות הבנייה האפשרויות לבניין, ומציע הצעות למימושן בפועל מבחינת תכנון הבניין עצמו. מן הסתם שימוש באדריכל הוא בגדר חובה, כי צריך איש מקצוע שיידע לספק את הפיתרון הטוב והמקצועי ביותר של מימוש זכויות הבנייה במסגרת תמא 38 שהבניין זכאי להן, הן מבחינה חיצונית, מבנית-הנדסית, וכמובן שימושית לדיירים או לדירות החדשות שייבנו.

 

עורך דין מומחה לענייני תמ"א 38


חוות דעת שלישית שיש לספק לפני תחילת ביצוע התמ"א היא של עורך דין שיקבע שאין מניעה משפטית לבצע את התכנית. כמו כן, שכירת שירותי עו"ד יכולה לעזור מאוד בעבודה מול הגורמים השונים, למשל הקבלן המבצע, וסגירת כל האישורים והחוזים הדרושים. תוספת משמעותית שיכולה למנוע סיבוכים והפתעות לא נעימות.

 

ליווי של גורמים מקצועיים מאוד ומנוסים ביישום פרויקטים של התמ"א או פינוי בינוי יעזור לביצוע נכון ויעיל של החיזוק ושדרוג המבנה עבור הדיירים.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט