תמ"א 38 – פיתרון מושלם לחיזוק ושדרוג הבניין שלכם

 
 

 תמ"א 38 – פיתרון מושלם לחיזוק ושדרוג הבניין שלכם


בניינים ישנים סובלים מאלמנטים שונים שמורידים את ערך הדירות בהם וגורמים להם להיות פחות בטוחים וידידותיים לדיירים בהם. גורמים אלו, מעבר להתיישנות הבניין, הם אי עמידה בתקני בנייה מפני רעידות אדמה (סכנה אמיתית ומוחשית), מחסור במעלית ובמקומות חנייה, חזית בניין מיושנת ומוזנחת, מחסור במרפסות, שטחים ציבוריים מוזנחים ועוד.
מסתבר, שהמדינה מציעה תכנית שמכילה תמריצים ויכולה לפתור את מרבית הנושאים שהוזכרו. המסגרת הזו היא תמ"א 38 – תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים לרעידות אדמה. רעידות אדמה

המטרה המרכזית של תמא 38 היא לחזק מבנים ישנים שאינם עומדים בתקן 413 לרעידות אדמה, כך שיהיו מסוגלים לעמוד בעוצמות של רעידת אדמה צפויה באזור. התכנית קובעת אילו מבנים נכללים בה וזכאים לתמריצים השונים, והיא מעודדת את האזרחים בעלי הדירות ליזום וליישם את תמ"א 38 בבניין שלהם, ללא סיכונים כספיים מצידם.
כך, תמא 38 שמטרתה חיזוק הבניין מציעה ערך מוסף רב משמעות של שדרוג המבנה מכמה בחינות עבור הדיירים, וכל זאת ללא סיכון ובחינם! בניגוד לשיטת פינוי בינוי לחידוש אזורי מגורים, תמ"א 38 מציעה את זכויות הבנייה לדיירים עצמם. כמו כן, פינוי בינוי מצריכה פינוי מוחלט של הבניין והריסתו.

 

איך זה חינם? פירוט התמריצים...


תמא 38 אינה כוללת ביצוע או תשלום של המדינה על הפרויקט, כמובן כי מדובר על עלויות עצומות. השיטה מאפשרת לדיירים לקבל את כל היתרונות בחינם, בזכות מודל כלכלי יצירתי שעליו מבוססת התכנית כולה. התמריצים של תמא 38 כוללים זכויות בנייה חדשות ליחידות דיור חדשות, מעלית, חניות מתאימות ועוד, בנוסף לעבודות החיזוק עצמן. זכויות בנייה אלו של תמ"א 38 אמורות לכסות את העלויות של הפרויקט וגם להרוויח בצורה של מכירת הדירות החדשות. תמריצים נוספים של תמא 38 הם הטבות ופטורים ממס כמו מס שבח, מע"מ, היטלי השבחה, מס מכירה ואגרות שונות.

 

מהיכן יגיע הכסף הראשוני למשימה?


שאלה חשובה ומשמעותית בהחלט היא, אם יישום של תמ"א 38 יכול להיות בחינם לדיירים הרי המימון צריך להגיע ממישהו אחר. ממי? המודל המקובל ביותר הוא העברת זכויות הבנייה לקבלן או יזם מבצע, הוא לוקח את מימון כל הפרויקט על עצמו כולל התוספות לשדרוג הבניין, ובסיום התהליך הדירות החדשות שלו, והוא יכול למכור אותן ברווח. 

ביצוע פרויקט תמ"א 38 כולל קבלת אישורים לעמידה בדרישות התכנית וקבלת היתרי בנייה, התקשרות עם קבלן מצבע וסגירת כל הנושאים הרלבנטיים בחוזה, תכנון אדריכלי מפורט ועד פרטים טכניים. מאוד מומלץ להיעזר בשירותי חברות מנוסות וגורמים מומחים לתחום. 

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט