תמ"א 38 – הרווח כולו שלכם...

 
 

 תמ"א 38 – הרווח כולו שלכם...


תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים, או בשמה המקוצר, תמא 38 קיימת כבר משנת 2005, והיא מיועדת לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. התכנית מציעה לדיירים וליזמים תמריצים טובים ליישום פרויקט שכזה, ומאפשרת גם לדיירים וגם ליזמים להרוויח בצורה אטרקטיבית בסיומו של חיזוק בניין מגורים. למעשה, אם מנהלים את הפרויקט נכון לכל אורכו, הדיירים יכולים ליהנות מיתרונות רבים ללא לקיחת סיכון משמעותי על עצמם.

 

קבלו בניין עם מעלית

תמ"א 38
תמ"א 38 מיועדת לבתי מגורים ישנים שנבנו לפני 1980, מועד כניסתו לתוקף של תקן בנייה לגבי רעידות אדמה. אלו בניינים ישנים בעלי תשתיות שכיום כבר אינן נוחות ולעיתים אף מסוכנות. החיסרון המשמעותי הוא לרוב חסרונה של מעלית. ביצוע של פרויקט תמ"א 38 מאפשר לדיירים לקבל תוספת חשובה מאוד של מעלית לבניין שבו דירותיהם נמצאות, תוספת של ממש לאיכות החיים ולערך הדירה.

 

חיזוק הדירה לרעידות אדמה – יכול להציל חיים!


מעבר ליתרונות הכלכליים ולשיפור ברמת איכות החיים שמגיעים עם יישום תמא 38 בבניין המגורים שלכם, אסור להתעלם ממהות התכנית - חיזוק המבנה מפני רעידות אדמה. לאחר ביצוע העבודות הדיירים מקבלים בניין, שבו כל הדירות עומדות בתקנות הבנייה המחמירות, וכזה שיעמוד בעוצמות החזקות של רעידות אדמה עם נזק מינימלי ככל שניתן, בהשוואה למצב לפני הפרויקט שהיה מביא לקריסת הבניין כנראה.

 

תוספת חדר או מרפסת לדירה – בחינם!


נשמע טוב מדי כדי להיות אמיתי? אך זו המציאות האפשרית במסגרת התמריצים של תמא 38 לדיירים ויזמים. התכנית מאפשרת לדיירים וליזמים לממש זכויות בנייה חדשות בבניין, על מנת לבנות תוספת חדר לכל דירה או מרפסת למשל – בנוסף לבניית דירות חדשות על ידי היזם המבצע. תוספות הבנייה יכולות להיות במסגרת החיזוקים למבנה או בנוסף כחלק מהעבודות הכלליות.

 

המימון והסיכון של הקבלן או היזם


יתרון חשוב ביותר בתוכנית הוא, שבגלל המודל הכלכלי של תמ"א 38 הדיירים לא חייבים לקחת על עצמם סיכון או חלק במימון הפרויקט. היזם המבצע מממן את כל העבודות בתמורה לזכויות הבנייה החדשות, והדיירים מקבלים בניין חזק, טוב ויקר יותר.


חיזוק מבנים לעומת פינוי בינוי


קיימת שיטה נוספת של חידוש מתחמי מגורים עירוניים, שיטת פינוי בינוי לבניית בניינים חדשים על בסיס כאלו שפונו לחלוטין. בשיטת פינוי בינוי היזם מפנה את הדיירים ומקים פרויקט נדל"ן חדש, שבו הדיירים זכאים לקבל דירות חלופיות. גם שיטת פינוי בינוי היא טובה וכדאית, אך היא כרוכה בזמן בנייה ארוך בהרבה לעומת תמא 38, קבלת אישורים ארוכה ומסובכת מצד היזם, ולמעשה כל הבניין נהרס ובמקום מוקם פרויקט גדול בהרבה. בשני המקרים הדיירים מקבלים דירות טובות יותר. במסגרת תמא 38 התהליך מהיר יותר וערך הדירה עולה משמעותית.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט