חיזוק מבנים – פינוי בינוי

 
 

חיזוק מבנים – פינוי בינוי

פינוי בינוי היא תכנית שיזמה הממשלה, שמטרתה התחדשות עירונית. ישנן קרקעות בעלות פוטנציאל בנייה גבוה, עליהן בנויים בניינים ישנים מאוד. תכנית פינוי בינוי באה להילחם גם בתופעת נדידת התושבים לפרברים, בעקבות הצפיפות והזנחת אזורים ישנים אלה. אזורי פינוי בינוי מאפשרים הריסת הבניין ובניית בניין חדש במקומו או אפילו שכונות שלמות, בעלות תשתיות משופרות ומראה מודרני. בדרך זו למעשה מושגות מספר מטרות:
Bullet 3  שיקום האזור מבחינה כלכלית.
Bullet 3 התחדשות עירונית.
Bullet 3 מיזוג אוכלוסייה חלשה עם בני אוכלוסיות מבוססות.
Bullet 3 ניצול מקסימלי של הקרקע.
Bullet 3 שיפור תדמית העיר.
Bullet 3 עתודות מגורים.

פרויקט פינוי בינוי מאפשר למעשה הקמה מחודשת של מבנים מחוזקים יותר על פי כל התקנים הנדרשים, אסתטיים ויפים למראה.

פינוי בינוי – מי אחראי?

הסמכות לקביעת אזורים המיועדים עבור פינוי בינוי נתונה בידי ממשלת ישראל. משרד השיכון הכריז לראשונה על תכנית פינוי בינוי בשנת 1998. ברוב המקרים, הרשות המקומית הייתה מכריזה על אתר מסוים בשטח העירוני אשר מצריך פינוי בינוי. בשנת 2001נוספה אפשרות נוספת, לפיה יזמים רשאים לאתר קרקעות המיועדות לפינוי בינוי ולהכריז על כך. על מנת ליישם את תכנית פינוי בינוי יש צורך ברוב מוחלט של מאה אחוזים מכלל הדיירים. פעמים רבות סעיף זה עיכב ומנע ביצוע התכנית בגלל התנגדות של דיירים בודדים. על מנת למנוע מצב זה, חוקקה הממשלה את חוק פינוי בינוי התשס"ו, בשנת 2006. לפי החוק, דייר אשר מסרב סירוב בלתי סביר לביצוע תכנית פינוי בינוי, למרות שרוב דיירי הבניין מאשרים את התכנית, ישא באחריות לכל נזק שייגרם לדיירים האחרים בגלל עיכוב התכנית או מניעתה. רוב של 80% מאפשר לתבוע את 20 האחוזים שמסרבים. תכנית פינוי בינוי מצריכה פיצוי התושבים, אספקת דיור חלופי לתקופת הבנייה, תוך דאגה לציודם האישי.

פינוי בינוי – הטבות

תכנית פינוי בינוי, כמו תכנית תמ"א 38, מספקת לדיירים דירות שערכן הכספי עולה מאוד. ההבדל הוא כי בתכנית תמ"א 38, המבנה מחוזק ומשופץ ואילו בפינוי בינוי הוא נהרס ובמקומו נבנה מבנה חדש, חזק ויפה יותר. על מנת לעודד יזמים ודיירים לקחת חלק בפרויקט ולבנות באזורים ברי פינוי בינוי, העניקה ממשלת ישראל הטבות שונות:

Bullet 3 מע"מ - לקבלנים ויזמים ניתן פטור מלא מתשלומי מע"מ עבור בנייה ומכירה של יחידות הדיור.
Bullet 3 פטור ממס שבח יינתן לכל משפחה עבור דירה אחת בפינוי בינוי, לפי בחירתה. לגבי דירה נוספת – יוטל מס על עלויות הבנייה בניכוי שווי רכיב הקרקע. מדובר בדירות אשר הורחבו הרחבה של עד 120 מ"ר.
Bullet 3 לקבלן קיימת הטבה של אחוז מס נמוך – 5%, עבור שירותי הבנייה.
 

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט