הליך תכנון תמא 38

 
 

 

  מה ניתן לבצע במסגרת תכנון תמא 38 ? 

במסגרת חיזוק ושדרוג הבניין יתאפשרו הדברים הבאים :
 חריגה מקו בניין לצורך חיזוק המבנה.
 הוספת קומת מגורים.
 הוספת מעלית חדשה.
 הוספת מקלטים חדשים.
 שיפוץ חזיתות המבנה.
 שדרוג לובי קיים.
 פיתוח וחניה.

 


 איזה מגבלות יש בתכנון תמא 38 ?

כמו בפרויקטים רבים כך גם בתמ"א 38 ישנן מגבלות תכנוניות. מהנדסים נדרשים לבצע בדיקה מקדימה לכל בניין בצורה נפרדת כיוון  שדרישות החוק מתייחסות לכל מבנה בצורה שונה, רק לאחר בדיקה ראשונית של המהנדסים נוכל לתת את פתרון החיזוק הנכון והמתאים ביותר למבנה. הצעת הפתרון תועבר לבדיקת מהנדס הרשות המקומית.

 

  מהו אחוז הדיירים הנדרש לצורך קבלת האישורים ?

ע"פ חוק יש לקבל את הסכמתם של כ-66% מדיירי המבנה אך עלות ביצוע פרויקט החיזוק יקרה ביותר ולכן יזמים נמנעים להתקשר בפרויקט בו אין הסכמה של כלל הדיירים מחשש לסכסוכי שכנים והתנגדויות ברשות, דברים אשר גורמים לקשיים רבים בתהליך כולו ובמקרים רבים לביטולו.

 

 איך מתבצע חיזוק המבנה ?

ביצוע חיזוק המבנה במסגרת הליך תמא 38 הינו מורכב ומסובך, קיימות  מס' שיטות חיזוק, כגון : עיבוי עמודים, יציקת קירות תומכים, עיבוי בטונים בחדרי מדרגות, הוספת מעלית המחזקת משמעותית את הבניין, הוספת ממ"ד ושיטות רבות נוספות .
מהנדס קונסטרוקציה המתמחה בתכנון וחיזוק מבנים מבצע תכנון ע"פ סוג המבנה, סוג הקירות הקיימים, התקרות, ביסוס האדמה ונתונים נוספים, לכל מבנה מתוכנן סוג חיזוק משלו ממש כמו כפפה ליד.

 

 מי מממן את כל הבדיקות והתכנון ?

עלות כלל חיזוק ושדרוג הבניין היא של החברה לחיזוק מבנים בלבד, הדיירים אינם נדרשים להוציא אף לא שקל מכיסם בתהליך כולו.
כחברה המתמחה בתכנון וליווי היתרי בניה אנו מבצעים את כל הבדיקות הנדרשות על חשבוננו, אנו מבצעים את תכנון המבנה בשיתוף וועד הבניין הנבחר, מעסיקים את היועצים הנדרשים, כגון : מודד מוסמך, מהנדס ביוב ותשתיות, מהנדס תנועה, וקונסטרוקטור.  אנו מבצעים את כל שלב הגשת התכניות לרשות ומלווים את הבקשה עד לאישורה.
חברתנו מעסיקה קבלן ביצוע בעל תעודות הסמכה ואחריות ביצועית, מהנדס מורשה בעל תעודת הסמכה יפקח על טיב העבודה בשיתוף וועד הבניין הנבחר.
איכות השיפוץ הינו אינטרס משותף לנו ולדיירים, זהו מצב של WIN - WIN שהרי ככול שהבניין ישודרג  ויהיה באיכות גבוהה ביותר כך יעלה ערך הדירות.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט