דברים שחייבים לדעת לפני שחותמים על חוזה לביצוע תמא 38

 
 

 דברים שחייבים לדעת לפני שחותמים על חוזה לביצוע תמא 38


מטרתה של תמא 38 היא חיזוק מבנים קיימים על מנת שיעמדו בפני רעידות אדמה, וככזו מתבצעת על ידי קבלן בניינים מורשה, המתמחה בהוצאה לפועל של פרויקטי תמא 38 והוא בעל נסיון בתחום. במאמר זה נסקור את אופן חתימת החוזה מול הקבלן, נכין רשימת שאלות שיש לבדוק מולו טרם החתימה על החוזה, ונזכיר את הסעיפים שיש לכלול בו.
בטרם חתימה עם קבלן על חוזה להוצאה לפועל של תמ"א 38 , חשוב לדעת כי מדובר בחוזה מכירה לכל דבר, לפיכך חשוב לבדוק אותו לפרטי פרטים, ואף להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי לנושאי נדל"ן, המתמצא גם בנושאי תמ"א 38 . עורך הדין יסביר לדיירים בצורה מקצועית וברורה את זכויותיהם וחובותיהם במסגרת התוכנית, ייצג את האינטרסים שלהם מול הקבלן ויוודא כי חוזה תמא 38 המוצע הינו הוגן ואינו חורג מתחומיו.


מה נדרשים הדיירים לבדוק טרם חתימה על חוזה תמ"א 38 ?


1. מיהו הקבלן המבצע – בחוזה החתימה של תמא 38 חייבים להופיע פרטי הקבלן המלאים, כולל מספר החברה ופרטי איש הקשר מולו מבוצע הקישור.
2. יש לבדוק יישומים קודמים של תמא 38 שבוצעו על ידי קבלן, ולשוחח עם דיירי אותו מבנה על מנת להתרשם מאופן עבודתו של הקבלן, משך העבודה (האם עמד בזמנים?), טיב השירות ושביעות רצונם מהתוצאה הסופית.
3. מהי יכולתו הכלכלית של הקבלן ומהם ערבונותיו להשלמת הפרוייקט? יש לכלול סעיף בחוזה המתייחס לנושא זה, למקרה ויהיה צורך בהשלמת הפרוייקט על ידי קבלן אחר.
4. האם פוליסת הביטוח של הקבלן עומדת בדרישות התקנון המופיעות בחוק תמא 38 , האם כל עובדיו מבוטחים והאם הביטוח כולל גם נזק שעשוי להיגרם למבנה או לאנשים במהלך העבודה?
5. היתר בניה – יש להוסיף סעיף בחוזה כי יכנס לתוקפו רק בעת קבלת היתר בניה מהעירייה.
6. פירוט עבודות הבניה – יש לוודא כי כל הסעיפים עליהם התחייב הקבלן במסגרת עבודתו אכן מופיעים בחוזה, יש לוודא כי החומרים בהם מתכוון להשתמש עומדים בתקני האיכות של תמא 38 .
7. לוחות זמנים – יש לקבוע את לוח הזמנים לביצוע פרויקט תמא 38, ולהגדיר מסגרת פיצוי לדיירים במידה ותהיה חריגה מהלו"ז, כפי שיקבע בהסכם.
8. שינויי רישום – במסגרת חוזה תמא 38 הקבלן מתחייב לבצע את רישום השינוי שביצע בנכס, וכן רישום דירות חדשות אם התווספו. כמו כן, יש לוודא שינויי רישום לשטחים המשותפים ולגג.
9. שינויים בגג המבנה – הקבלן הוא זה שנושא באחריות לכל שינוי נדרש בתשתיות המבנה, המצויות על הגג – דודי שמש, כבלי חשמל וטלויזיה, לווינים – כל אלה צריכים לעבור ולשנות מיקומם על פי תקני תמא 38 , ולעבוד כשורה עם תום המעבר.

 

 

 

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט