אוסף טיפים שיסייעו בהצלחת פרוייקט תמא 38

 
 

 אוסף טיפים שיסייעו בהצלחת פרוייקט תמא 38 – גזור ושמור


תמ"א 38 הינה תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, שנועדה להתמודד עם העלות הכספית הגבוהה הכרוכה בפרוייקט, באמצעות מימון הפרוייקט ומתן תמריצים בעלי ערך כספי לדיירים. פרוייקט תמ"א 38 הינו פרוייקט מורכב וארוך, ובמאמר זה נסכם טיפים חשובים שיסייעו להתמודד עם המהמורות האפשרויות להיתקלות בדרך, ובעיקר – נדריך כיצד להימנע מהם במידת האפשר.

טיפים בנושא ניהול פרוייקט תמ"א 38


1. על מנת שלא להפיל את כל מעמסת הובלת פרוייקט תמא 38 על ועד הבית, ועל מנת למנוע מצב בו יאלץ דייר יחיד לספוג לבדו טענות ודרישות של שאר דיירי הבנין, רצוי לבחור צוות מוביל לפרוייקט שיורכב מ-2-3 בעלי דירות בבנין, בעלי זיקה לנושא, והמוכנים לתרום מזמנם וממרצם להצלחתו.
2. יש לעבוד עם תוכניות מוגדרות מראש ככל האפשר - יש להגדיר מסגרת זמנים להגשת תוכניות בניה לעירייה, לקבלת האישורים ולהשלמת הבניה.
3. יש להגדיר במדויק עם בעל המקצוע את מסגרת הזמנים לפרויקט תמא 38, וכן את שעות העבודה המותרות במסגרת יומית ושבועית.
4. יש לשים לב לנושא חבויות המס, ולהתייעץ באיש מקצוע בכדי להבין במדויק מהן עלויות המיסוי המתלוות לפרוייקט תמא 38 , ומהם הסעיפים המעלים או מורידים אותו.

טיפים בנושא בחירת אנשי מקצוע


1. עורך דין הינו חלק חיוני והכרחי בכל שלב של פרוייקט תמא 38 . ביחרו עורך דין המתמחה בנדל"ן ובייעוץ לפרויקטי תמא 38 , ועמדו על כך שילווה אתכם לאורך התקופה כולה.
2. בחירת קבלן – ביחרו על פי המלצות ועל פי ביקור בפרוייקטי תמא 38 אחרים שביצע. דברו עם הדיירים באותם בניינים, ועמדו על המקצועיות של הקבלן, גימורי העבודה, עמידתו בזמנים וכל התרשמות נוספת שתוכלו לקבל.
3. השוואת הצעות למימוש תמא 38 בנכס שלכם – על מנת להשוות בצורה יעילה את ההצעות שתקבלו מקבלנים שונים, יש להתמקד בלא יותר משלוש הצעות, ולבחון אותן על פי סל קריטריונים מדידים מוגדר מראש – תמחור ההצעה, לוחות זמנים, חומרים, איכות הבניה, ובנוסף – סל קריטריונים שאינם מדידים דוגמת התרשמותכם ממקצועיות הקבלנים, אמינותם, ופרוייקטי תמא 38 שסיימו.

טיפים לשמירת היחסים עם השכנים


1. יציאה לפרוייקט תמא 38 גוררת פעמים רבות מריבות וסכסוכים בין שכנים בבנין, הנובעים מחוסר הסכמות לגבי אופן המימוש. מעלית הינה ערכית יותר לבעלי הדירות העליונות מאשר לדירות הקרקע, לעומת שינויים בחניה ובלובי שעשויים להיות מהותיים יותר לבעלי דירות הקרקע והקומה הראשונה.
2. נסו להגיע לשיח חיובי בין השכנים ולראות את הפרוייקט כמכלול – העלאת ערך הבנין, שיפוץ חזותו, הוספת מעלית וחניה – לא תמיד אפשר להגיע לשוויון מלא בין הדיירים ולא תמיד לא יורחבו כל הדירות באופן שווה, ועל מנת לקדם את הפרוייקט יש ליצור מנגנון פיצוי לדיירים המרגישים פחות נשכרים ממנו.


וטיפ אחרון – ביצוע פרוייקט תמא 38 הינו ארוך מאוד, מתיש, ובעל מהמורות רבות. הצטיידו בסבלנות הנדרשת, וזיכרו כי התמורה שתקבלו בסוף התקופה תהיה שווה את המאמצים.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט