התחדשות עירונית

 
 

התחדשות עירונית


קיימות שלוש שיטות למימוש  תמ"א 38:Bullet 3 מימוש תמא 38 באופן עצמאי על פי שיטה זו, השיפוץ במסגרת תמא 38 מאורגן על ידי דיירי הבית וממומן מכיסם הפרטי של הדיירים. בשיטה זו של יישום תמא 38 תוספות הבנייה מועברות לחזקת ועד הבית, אשר מצידו יכול למכור או להשכיר אותן ובדרך זו לחלק בין הדיירים החזר חלקי על ההשקעה בשיפוץ.
חסרונה המרכזי של השיטה היא בסיכון הרב שדיירי הבית לוקחים על עצמם וזאת בשל מעורבותם בפרויקט אשר הידע שלהם בו הוא דל ובעלי העניין בו הוא רב, דבר אשר ברוב המקרים יגרום לסכסוך שיעכב את המשך הפרויקט במקרה הטוב או יגרום  לביטולו במקרה הפחות טוב.
מימוש תמא 38 באופן עצמאי אינו מומלץ לבעלי עניין רבים.

Bullet 3 מימוש תמ"א 38 דרך קבלן קיימת אפשרות לבצע שיפוץ במסגרת תמא 38 דרך קבלן, בעלי הדירות יחתמו על הסכם התקשרות עם קבלן אשר יבצע את הליך חיזוק המבנה, הקבלן יקבל לידיו הזכויות על תוספות הבנייה בתמורה לשיפוץ. זוהי אמנם דרך יותר טובה למימוש תמא 38 ממימוש עצמי, אך בכל זאת יש לה חסרונות.
החיסרון העיקרי במימוש תמא 38 דרך קבלן הוא  שוועד הבית הוא זה שיצטרך לנהל את כל הליך מתחילתו ועד סופו, זימון מומחה לחיזוק מבנים, זימון אדריכל רישוי, תכנון השיפוץ, תשלום ליועצים שונים (מהנדס, אדריכל, יועץ בטיחות, חניה, נגישות, אינסטלציה, הג"א) ופיקוח במהלך הבניה, כדי לוודא שהאינטרסים של בעלי הדירות נשמרים והם מקבלים את כל אשר הובטח להם במסגרת הסכם העבודה מול הקבלן.

Bullet 3 מימוש תמא 38 דרך חברה המתמחה בכך דיירי הבית יעסיקו חברה המתמחה בטיפול הליך מימוש תמא 38 מתחילתו ועד סופו, החברה תקבל לידה את זכויות הבניה על תוספת הבניה בתמורה לניהול כלל הפרויקט. חברה זו תבצע את הבדיקות הנדרשות באמצעות מהנדסים ומומחים בתחום, תדאג להכנת כל התכניות הנדרשות, לטיפול בהליך הרישוי מול הרשות המקומית, תעסיק קבלן אשר יבצע את השיפוץ ותפקח על עבודתו עד לסיום הפרויקט.
דיירי הבית אינם משקיעים ולו שקל אחד בהקמת הפרויקט אולם אינם מרווחים בצורה ישירה מתמא 38 אלא זוכים בהטבות השונות כגון: שיפוץ כללי של חזיתות הבניין, הוספת מעלית, שדרוג ללובי מפואר, עבודות תשתית וחידוש הבניין, הכולל במרכזו את חיזוק המבנה נגד רעידות אדמה ע"פ תקן 413.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט