פינוי בינוי – איך זה מתבצע?

 
 

 פינוי בינוי – איך זה מתבצע?

פינוי בינוי הוגדר כמדיניות משרד השיכון בשנת 1998, כאשר מטרת התכנית היא התחדשות עירונית, ניצול קרקעות וחיזוק אזורים מדורדרים מבחינה חברתית וכלכלית. מתחם המוכרז על ידי משרד השיכון והבינוי כמתחם המיועד לפרויקט פינוי בינוי אמור למעשה להתפנות מתושביו, המבנים ייהרסו ובמקומם תבנה שכונה חדשה, בניינים רבי קומות, דירות גדולות ומרווחות ועוד. דיירי המתחמים הללו יוכלו ליהנות מלבד הדירות החדשות גם מעליית ערכם של נכסיהם ומסביבה מטופחת ותשתיות חדשות.

על מנת לעודד קבלנים ויזמים לבצע פרויקט פינוי בינוי, נחקק בשנת 2006 חוק פינוי בינוי (פיצויים), המבטיח מגוון הטבות ופטורים במסי מקרקעין עבור הקבלנים, שכמובן מרוויחים גם ממכירת הדירות החדשות. בנוסף, על מנת להפוך את פינוי בינוי לבר ביצוע, נקבע כי רוב התושבים רשאים לתבוע דייר המסרב לביצוע הפרויקט ודייר זה יישא באחריות הנזקים שנגרמים לשאר הדיירים. הקשיים העיקריים במימוש פרויקט פינוי בינוי הם למעשה הסכמת כלל הדיירים ופינוי הדיירים למקום דיור חלופי. מציאת דיור חלופי עבור דיירי המתחם במהלך ההריסה והבנייה חלה על הקבלן אשר מבצע את הפרויקט.

פינוי בינוי – שלבי ביצוע הפרויקט

כל מתחם אשר דייריו מעוניינים ומסכימים להשתתף בפרויקט פינוי בינוי, רצוי כי ילווה על ידי אנשי מקצוע אשר ילוו את הפרויקט כולו, על מנת שימוצו עד תום כל זכויותיהם של הדיירים ושל הקבלן המבצע את הפרויקט. התכנית תתבצע לרוב במספר שלבים:
• בחירת ועד פעולה מתוך הדיירים, אשר יקדם ויעמוד בראש הפרויקט.
• פנייה לאנשי מקצוע וקבוצת ליווי המתמחה בליווי פרויקטים מסוג זה.
• כינוס אסיפת דיירים והחתמתם על הסכמה לביצוע פרויקט פינוי בינוי.
• יציאה למכרז ובחירת קבלן לביצוע העבודות.
• קבלת היתרי בנייה ואישורים (באחריות הקבלן).
• תכנון והצגת תכניות עבודה – מראה המתחם לאחר הבנייה, מפרט טכני, תוספות עתידיות – מרפסות, מחסנים, מעלית, חדרי מדרגות מפוארים, חדרי ביטחון עוד.
• פינוי הדיירים לדיור חלופי – הובלת תכולתם ותשלום שכר הדירה יחולו כאמור על הקבלן המבצע את הפרויקט. לאחר סיום הבנייה, באחריות הקבלן להוביל את רכושם של הדיירים בחזרה אל דירתם.
חשוב ביותר כאמור להיעזר בשירותיה של קבוצת ליווי, שכן ללא ליווי מסוג זה, רוב הסיכויים כי פרויקט פינוי בינוי לא ייצא אל הפועל. ליווי מקצועי יבטיח כי עוגמת נפש לא תיגרם לאף אחד מהדיירים או לקבלן המבצע וכי כל מה שנחתם במסגרת הפרויקט יתבצע על הצד הטוב ביותר ולשביעות רצון כולם.
פעמים רבות פרויקט פינוי בינוי לא יוצא אל הפועל בגלל חוסר הסכמה של הדיירים. קבוצת ליווי מקצועית תלווה את הפרויקט, תסביר לדיירים את יתרונותיו ותיקח על עצמה את האחריות להסכמת הדיירים בצורה שקטה ומכובדת. ליווי מקצועי יבטיח לדיירים כי פעילותו של הקבלן תהיה שקופה ומבוקרת לאורך כל הפרויקט.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט