גם רוכשי הדירות הם פקטור בפרויקטים של פינוי בינוי

 
 

 גם רוכשי הדירות הם פקטור בפרויקטים של פינוי בינוי

פרויקטים של פינוי בינוי יכולים להיות מצוינים עבור דיירים המתגוררים בבניין המיועדים להיכנס לפרויקט, אך מה לגבי רוכשי הדירות החדשים? כידוע, פינוי בינוי למעשה מציע הרס של בניין קיים ובניית בניין חדש במקומו בעל מספר דירות גדול יותר. אותן דירות מוצעות למכירה על ידי הקבלן בשוק הפרטי, וזה למעשה האינטרס הכלכלי שלו. אך האם ראוי שאותם רוכשים יידעו שמדובר בפרויקט פינוי בינוי, ומה המשמעות של רכישת דירה בפרויקטים מהסוג הזה?

ודאו באיזה סוג של פרויקט מדובר

בפרויקטים של פינוי בינוי יכולות לצוץ בעיות שאינן קיימות בפרויקטים אחרים של בנייה. היות ומדובר במערכת גדולה של אינטרסים, תקנות, חוקים, הגבלות, עיריות ואזרחים יכולה לצוץ בכל שלב תקלה שהקבלן לא חזה מראש. מהסיבה הזאת בדיוק על רוכשי דירות מפרויקט פינוי בינוי לדעת, שאכן בכך מדובר. פינוי בינוי יכול להיות אופציה מצוינת לזוגות צעירים רבים למשל, אך עליהם לדעת כי ישנו סיכוי שהפרויקט יתעכב. אמנם אין בכך כדי להוריד מערך הדירה או מהאטרקטיביות שלה, אך העובדה כי מדובר בפרויקט פינוי בינוי יכולה ללא ספק להשפיע על קבלת ההחלטה.

מאילו היבטים מגיעה הבעייתיות?

כדי להבין לעומק את הבעייתיות של פינוי בינוי יש להתייחס לשלוש מערכות יחסים בולטות: בין היזם לבין הדיירים הישנים, בינו לבין הבנק המלווה, וכמובן בין הדיירים עצמם לעירייה ולשלטונות. בכל אחת ממערכות יחסים אלו יכול לצוץ עיכוב, אשר משפיע על התוצאה הסופית של פרויקט פינוי בינוי, וחסרונות אלו רלוונטיים בכל מקום בארץ.
בנוסף, צריך גם להתייחס לעניין של מינהל מקרקעי ישראל, אשר מתערב בפרויקטים של פינוי בינוי שנעשים על אדמות המדינה או הקרן הקיימת. היתרונות של פינוי בינוי עדיין רלוונטיים למרות הקשיים הללו, אך עבור רוכשי דירות מסוג מסוים מדובר על מגבלה של ממש וראוי להתייחס אליה מראש.

נסו לערב עורך דין מוקדם ככל האפשר

על מנת להימנע ממצבים לא נעימים, כדאי לערב עורך דין בכל שלב של רכישת דירה מפרויקט פינוי בינוי. מלבד העובדה שעורך הדין יכול לנהל את המאבקים המשפטיים בעתיד במידה ותגיעו למצב כזה, כבר בשלב הייעוץ תוכלו לקבל עזרה, שתסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה. פרויקטים של פינוי בינוי הם פתרון מושלם לזוגות צעירים ומשפחות אשר מעוניינות לשדרג את רמת חייהן, אך כדאי להכיר את כל התנאים לפני שחותמים על החוזה. ברוב המקרים שיחה עם הקבלנים והיזמים אינה מספיקה, וכדאי לערב עוד גורמים הבקיאים בתחום של פינוי בינוי.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט