כך תמצאו קבלן לפרויקט תמא 38

 
 

 כך תמצאו קבלן לפרויקט תמא 38

לאחר שהחלטתם לנצל את תקנות תמא 38, עליכם לבחור קבלן מבצע. פעולת מציאת הקבלן הנכון היא אמנם אף פעם לא פשוטה, אך נדמה כי בכל הקשור אל תמא 38 היא הופכת אפילו מסובכת יותר: החוקים הבירוקראטיים, ההגבלות והתקנות מחייבות קבלן מקצועי ומיומן. תמא 38 אמנם יכולה לעזור לאזרח אשר עומד בתנאים שהיא מחייבת, אך במידה והקבלן המבצע אינו מיומן או מנוסה מספיק קשה להבטיח הצלחה. אז כיצד בוחרים קבלן ביצוע עבור תמא 38 בצורה הטובה ביותר, ואל אילו נקודות חשוב לשים לב?

היכולת והניסיון

ראשית, ישנו עניין היכולת. לא כל קבלן יכול לעמוד בדרישות של ביצוע פרויקט תמא 38, ובעיקר לא כאשר מדובר על קבלנים פרטיים קטנים. בכל מקרה, ישנן גם חברות, אשר מציגות את עצמן במנוסות בביצוע תמא 38, אך לבסוף מתגלה שזהו אינו המצב, ולכן כדאי לבחון כל מקרה לגופו. בדקו את העבודות הקודמות של הקבלן, ודאו מה הניסיון שלו ורק לאחר מכן הפקידו בידיו את הפרויקט תמא 38 שלכם.
עניין נוסף המפריד קבלנים מקצועיים מקבלים שאינם יכולים לעמוד בפרויקטים גדולים הוא פנקס הקבלנים. אם הקבלן שלכם אינו רשום בפנקס הקבלנים, סביר להניח שלא תוכלו לבוא אליו בטענות במידה והעבודה לא בוצעה ברמה אותה ביקשתם. מצד שני, רישום בפנקס הקבלנים מהווה אסמכתא, כי אכן מדובר בקבלן מיומן או לכל הפחות בעל ניסיון.
לאחר ההיכרות עם הקבלן, כדאי לבדוק האם הוא בעצמו מתכוון לבצע את הפרויקט תמא 38 או שמא להעבירו ליזם אחר. בכל מקרה, כדאי לבדוק שלשני הגורמים יש ניסיון עם תמא 38 והם יודעים כיצד לבצע פרויקטים מהסוג הזה. במידה והיזם אליו מועברת העבודה אינו מוצא חן בעיניכם, ותרו על התענוג והמשיכו לחפש אחר קבלן אחר.

איזה ביטוח אתם מקבלים?

שיחת היכרות עם הקבלן לבדה אינה מספיקה על מנת לדעת כי מדובר בבחירה הנכונה. גם אם הקבלן מספר על שנים של ניסיון בבניית פרויקטים של תמא 38, ודאו בעצמכם כי זהו באמת המצב: בקרו באתרים, גשו אל משרדי החברה, ונסו לקבל רושם מדויק על האופי שלה. הניסיון והאופן בו ינהל איתכם הקבלן את החוזה לפני ביצוע הפרויקט בפועל יכולים להצביע על אופן התנהלותו גם ביום שאחרי.
אמנם צריך לקחת בחשבון גם תקלות ובעיות, אך כדאי גם לוודא את התקופה שהקבלן מקצה לעצמו לטובת העבודה. בנוסף, בדקו האם קיים פיצוי על איחורים, והאם לקבלן פוליסת ביטוח מקובלת ואמינה בתחום של תמא 38.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט