תמא 38 – השקט הנפשי שלכם שווה הרבה כסף

 
 

 תמא 38 – השקט הנפשי שלכם שווה הרבה כסף

חשבתם פעם מה יקרה אם תהיה בישראל רעידת אדמה? חוקרים ומדענים כבר יודעים, כי הסיכויים להתרחשות רעידת אדמה חזקה בישראל שתגרום לנזק והרס רב רק הולכים וגדלים. חוקרי רעידות האדמה חוזים כי רעידת הדמה חזקה עלולה להתרחש בישראל אפילו בקרוב. חשבתם האם המבנה שלכם ישרוד רעידת אדמה שכזו? זאת בדיוק הסיבה שבגללה נהגתה תכנית תמא 38. תכנית תמא 38 תאפשר לכם לא רק הגנה מרבית במקרה של רעידת אדמה, אלא שדרוג משמעותי של הנכס שלכם.

תכנית תמא 38 או בשמה המלא תכנית מתאר ארצית מס' 38 לחיזוק מבנים לצורך הגנה מפני רעידת אדמה, אושרה על ידי ממשלת ישראל בשנת 2005. התכנית באה לתת מענה לאלפי מבנים בישראל שלא נבנו בהתאם לתקנות הבטיחות. מדובר במבנים שנבנו בדרך כלל לפני שנת 1980. התכנית מאפשרת לדיירים ולקבלן לבצע עבודות שיפוץ לצורך חיזוק המבנה ולקבל בתמורה תמריצים והטבות.
על אף העובדה, שתכנית תמא 38 הוקמה בשנת 2005, היא לא זכתה למענה גדול מצד הדיירים בבתים המשותפים אליהם פומה התכנית. לכן, בשנת 2007 הוחלט להוסיף לתכנית תמא 38 תמריצים נוספים שהופכים את התכנית לכדאית הרבה יותר, גם מבחינת הדיירים וגם מבחינת הקבלן. בין ההטבות שנוספו לתכנית תמא 38 ניתן למצוא הטבות להשבחת הנכס כמו: שיפוץ חיצוני של הביניין, הוספת מפלס, תוספת של מרפסות או סגירת מרפסות, הוספת חדרי ביטחון, הרחבת שטח הדירה, התקנת מעלית, הוספת קומות ועוד. כלל ההטבות הניתנות תחת תכנית תמא 38 פוטרות את הדיירים מהיטלי מס שבח או מעניקות להם הקלות משמעותיות.
מסתבר, כי תכנית תמא 38 אינה משתלמת רק מבחינת הדיירים. תכנית תמא 38 כדאית גם מבחינת הקבלן. קבלנים המבצעים שיפוצי מבנים במסגרת תכנית תמא 38 זוכים להקלות במס ולתמריצים שונים ממשרד הבינוי והשיכון.


תמ"א 38 – איך מתחילים לבצע את השיפוץ?

Bullet 3 הסכמת הדיירים: ביצוע שיפוץ מבנים משותפים במסגרת תכנית תמ"א 38 מחייב את הסכמתם של  לפחות שני שלישים מכלל דיירי הבניין. על הדיירים לחתום על טופס הסכמה.
Bullet 3 חתימה על הסכם עם הקבלן: מומלץ לקבוע מראש את תנאי ההתקשרות בין הדיירים לקבלן, כמות ההטבות הניתנות לדיירים, תשלום המיסים, מכירת זכויות הבנייה ועוד.
Bullet 3 אישור משרד הבינוי והשיכון: ביצוע פרויקט תמא 38 חייב להיות מאושר על ידי הועדה לתכנון ובניה של משרד הבינוי והשיכון. ללא אישורים אלו, לא יוכלו לא הדיירים ליהנות מההטבות של ביצוע התכנית.
Bullet 3 אישור התכנית על ידי הדיירים: ביצוע פרויקט תכנית תמא 38 מחייב את הקבלן להציג בפני הדיירים תכנית מפורטת, הכוללת מפרט טכני של התכנית כולל שרטוטים. בטרם תחילת העבודות על הדיירים לחתום על התכנית ולאשר אותה.
Bullet 3 תאריך סיום: על הקבלן המבצע את פרויקט תכנית תמא 38 לקבוע תאריך מדויק לסיום עבודות השיפוץ ולהציג אותו לדיירים.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט