פינוי בינוי – ישן הופך להיות חדש

 
 

 פינוי בינוי – ישן הופך להיות חדש

ארץ ישראל הולכת ומתפתחת. הבניה בתנופה ומאות שכונות חדשות ויפות צצו כפטריות אחרי הגשם. יחד עם זאת, אין לשכוח כי קיימים בישראל גם מבנים ישנים ופחות יפים, זאת בדיוק הסיבה שבשנת 1998 הכריז משרד השיכון על חוק פינוי בינוי. כך גם מבנים ישנים ופחות יפים יכולים לעבור שיפוץ ואפילו לקבל הטבות ותמריצים מהמדינה. כל מה שרציתם לדעת על חוק פינוי בינוי.

חוק פינוי בינוי, למה זה נחוץ?

המבנים השונים מהווים חלק ניכר מהנוף האורבני. מבנים ישנים ופחות יפים פוגעים בתמונה הכללית של הנוף. הרעיון שעומד מאחורי חוק פינוי בינוי הוא לנצל את השכונות היפות ואת עבודות שיפור פני העיר ולהוסיף להם חן חדש על ידי בניינים יפים יותר.
ניכר כי היופי של המבנים אינו הסיבה היחידה לחוק פינוי בינוי. מבנים ישנים ובלתי מטופחים מתאפיינים לרוב באוכלוסייה דלילה או באוכלוסייה ממעמד סוציו אקונומי נמוך. לכן שיפור פני העיר במסגרת חוק פינוי בינוי בא גם כדי לגשר על הפערים החברתיים וליצור שכונות בעלות אוכלוסייה אחידה.
אלו הן הסיבות שבגללן הכריז משרד הבינוי והשיכון כבר בשנת 1998, על חוק בינוי פינוי ובשנת 2006 החליטה ממשלת ישראל להוסיף תקנות לחוק שהמשמעות שלהם היא הוספת תמריצים והטבות לבעלי דירות משותפות וקבלנים שיבצעו את פרויקט במסגרת חוק בינוי פינוי. משמעות החוק היא שיפוץ משמעותי של הפן החיצוני של המבנים והוספת חדרים חדשים ומפוארים לצורך השבחת הנכס.

חוק בינוי פינוי, למי הוא פונה?

חוק פינוי בינוי פונה אל בעלי דירות בבניינים משותפים המעוניינים לשפץ את חזית המבנה בהתאם לנוף האורבאני של השכונה החדשה.

למה כדאי לבצע שיפוץ מבנים במסגרת חוק פינוי בינוי?

Bullet 3 ניצול קרקעות – הקבלנים אוהבים את חוק בינוי פינוי מפני שהחוק פוטר אותם מלחפש מוקדים אסטרטגיים חדשים לבנייה. חוק פינוי בינוי אפשרי בכל שטח בעיר, בעיקר במקומות בהם הבניה הישנה אינה תורמת לנוף.
Bullet 3  התחדשות השכונה ושיפור תנאי המחייה – דיירי השכונות הישנות, שעד עכשיו חיו בתנאים לא טובים ובאיכות חיים נמוכה, אוהבים את חוק פינוי בינוי מפני שהוא מאפשר להם ליהנות מבתים חדשים וגדולים ומתשתיות חדשות. בעקבות חוק בינוי פינוי, רמת החיים של הדיירים עולה וכך גם ערך הבתים שלהם. לדיירי בניינים המיועדים עבור פינוי בינוי יש אפשרות לחזור לביתם הישן-חדש, או לקבל בתמורה פיצויים כספיים  לצורך רכישת דירה במקום אחר.
Bullet 3 שיפור ניכר באוכלוסיית השכונה – כאמור, אזורים המיועדים עבור הריסות או פינוי בינוי מתאפיינים לרוב באוכלוסייה קשת יום, חלשה וענייה, ואחוזי הפשיעה והאבטלה בשכונות אלו הוא גדול יותר. בניית רבי קומות ושכונות חדישות תכניס לאזורים אלו אוכלוסייה מבוססת וחזקה יותר, וכתוצאה מכך סוג האוכלוסייה באזור ישתנה, האבטלה תרד וכן ערך הנכסים בשכונות אלו יהיה גבוה יותר.

 

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט