היתרונות של מימוש תמ"א 38

 
 

 היתרונות של מימוש תמ"א 38

תמא 38 היא התוכנית הארצית לחיזוק מבנית כנגד רעידות אדמה. כיום, הפרויקט פועל במספר ערים מרכזיות בארץ. יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות של מימוש תמא 38, משום שהדבר הוא ממש בגדר מציל חיים במקרה של רעידת אדמה. אולם, למימוש של תמ"א 38 יתרונות נוספים, בנוסף לחיזוק של קונסטרוקציית המבנה. למעשה, יתרונות אלו מגיעים בעקבות חיזוק המבנה, ומשום שהמדינה מעודדת ביצוע של תמא 38, חברות רבות העוסקות בתחום, כמו גם הדיירים עצמם במבנים, מנצלים את המימוש של תמ"א תמ"א 38 כדי לשפר דברים נוספים בבניין. לשיפור זה שתי מטרות עיקריות: האחת היא כמובן השיפור עצמו והעלאת איכות החיים של דיירי הבניין. השניה היא העלאה משמעותית של ערך הבניין, כאשר התושבים צריכים להשקיע סכום נמוך יותר במסגרת מימוש תמא 38, מאשר אם היו מוסיפים זאת בלי שום קשר לתוכנית.

מה ניתן לשפר במסגרת תמא 38?

תמא 38 מאפשרת לכם להוסיף מספר אלמנטים אל המבנה שלכם, שיקלו מאד על החיים שלכם. אחד הדברים העיקריים שנפוצים מאד במסגרת מימוש של תמ"א 38 הוא הוספת מעלית למבנה, גם אם הדבר חורג מקווי הבנייה הרגילים של המבנה שלכם. בנוסף, תמ"א 38 מאפשרת הוספה של מרחבים מוגנים למבנים בהם היא מתבצעת, והדבר קריטי מאד ועוזר הן בחיי היום יום בהם ניתן להשתמש במרחבים כמחסנים - וכמובן לזמני חירום בהם אין צורך לציין את החשיבות של אותם מרחבים.
תמ"א 38 אף מחייבת הוספה של חניון למבנה, והדבר מאושר ע"י מהנדס הוועדה המקומית. הקמת החניון לא מתבצעת, רק אם מוכח כי לא ניתן כלל להקים במקום חניון, גם במסגרת המימוש של תמא 38.
בנוסף, תמ"א 38, וכאן היתרון הגדול שלה, מאפשרת הקמה של יחידות דיור נוספות והוספה של קומות. במרבית המבנים בהם מתקיים המימוש של תמא 38 אין יותר מ3 קומות - המימוש של תוכנית זו מאפשר כאמור הוספה של עוד קומה אחת לפחות (הדבר גם תלוי איזה רוב של דיירים הסכים למימוש התוכנית), וכמובן הוספה של עוד יחידות דיור, גם זה בכפוף למגבלות מסוימות שהחוק קבע, והן שהרשות המקומית קובעת. בכל מקרה, תמ"א 38 הוא כבר יותר מתוכנית לחיזוק המבנים - מדובר בשדרוג של ממש למבנה שלכם.

היכן מתבצעת תמ"א 38?

הרשות הראשונה לקיים את תמ"א 38 הייתה רמת גן שנחשבת לחלוצה בתחום, וכיום ניתן למצוא עוד מספר ערים באזור המרכז שמעודדות מימוש של תמא 38 כמו גבעת שמואל, גבעתיים, בת ים, רעננה, אשדוד באזור הדרום, ירושלים, ולאחרונה אף הרצליה והוד השרון הצטרפו לפרויקט.
ככל שעובר הזמן, יותר ויותר ערים מתחילות לממש אצלן בצורה עצמאית את תמא 38, משום שבמקרים רבים המדינה מתעכבת מאד במימוש הפרויקט, אך האיום של רעידות אדמה הוא מוחשי, וברור לאזרחים רבים וגם לרשויות המקומיות.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט