הפקת רווח מפרויקט פינוי בינוי

 
 

 הפקת רווח מפרויקט פינוי בינוי

פרויקט פינוי בינוי קיים בשטח כבר משנת 1998, ויותר ויותר אנשים מתחילים לחשוב עליו במובנים של רווח נקי. אנשים תוהים, האם כדאי להם לרכוש דירה במתחם של פינוי בינוי, מתוך ידיעה שכאשר ימכרו אותה, הערך שלה יעלה משמעותית מאד מאשר ערך הקניה שלה. הדבר קורץ מאד לאנשים רבים, שכן בניגוד לעליה בערך דירות רגילות, בהן בוצעה השקעה לאורך השנים, והתווספו כל מיני דברים שונים כמו מזגן, ריהוט, מזנונים, מעלית בבניין וכיו"ב - מכירה של מבנה שהוא חלק מפרויקט פינוי בינוי היא משתלמת, כי לא צריך לבצע שום שינוי במבנה עצמו או שיפור מסוים. כלומר, עבור המשקיע הפוטנציאלי מדובר ממש בהתגשמות של חלום. האם זה אכן כך?

רווח עתידי אך לא מיידי

כאשר מדברים על פינוי בינוי, חשוב מאד להבין - מימושו לוקח זמן, זמן רב אפילו. נכון לרגע כתיבת שורות אלו, פינוי בינוי הוא אמנם פרויקט שמשתלם מאד לאנשים רבים, אולם לא כל הדיירים ממהרים לממש אותו מסיבות כלכליות, אישיות, או סתם עקב מלחמות דיירים מיותרות, ומשום שהוא דורש הסכמה של 100% מהדיירים - הוא פעמים רבות תקוע. למעשה, קיימים כיום למעלה מ120 מבנים שהוכרזו ע"י רשויות מקומיות כראויים להיכנס לפרויקט פינוי בינוי - אולם רק אחד, בקריית אונו, עבר את המהפך המיוחל.
כלומר, אם אתם משקיעים נבונים, אתם בהחלט יכולים לקרוא את המפה ולהבין מה קורה פה - השקעה בדירה שנמצאת במבנה שמתוכנן להיכנס אל תוכנית פינוי בינוי, אכן תניב לכם רווח עתידי כלשהו, אבל הרווח הזה הוא לא מיידי בכלל, וככל הנראה תצטרכו להמתין זמן רב מאד על מנת שתוכלו לממש את הרווח שלכם. כלומר, אם זה אכן תחום שאתם רוצים להשקיע בו - אתם צריכים להיות מהאנשים שמסוגלים לרוץ למרחקים ארוכים.

זה עדיין משתלם, ולא צריך להתייאש

למרות זאת, זה לא אומר שאתם צריכים לוותר לחלוטין על הרעיון של השקעה בנכס ששייך לפרויקט פינוי בינוי. כאשר המימוש של פרויקט פינוי בינוי בקריית אונו התרחש במסגרת "אונו הירוקה" הערך של הדירות עלה בלמעלה מ30% - מדובר בהרבה מאד כסף, שהביא לפריחה כללית באזור. נכון שמדובר בתהליך שלוקח זמן, אבל הלקחים מופקים כל הזמן, ונראה כי בעתיד הגלגלים יזוזו מהר יותר.
כמו כן, רצוי אולי לשקול רעיון אחר, והוא רכישה של נכס שנמצא בשכנות לנכס עליו חל פרויקט פינוי בינוי, משום שהניסיון הראה כי המחירים עולים לא רק בנכס עצמו - אלא גם בקרב המבנים שבשכנות אליו. במקרה הזה האחוזים הם אמנם קצת יותר נמוכים - אבל הערך שלהם עולה כמעט מיידית רק עקב היותו של הפרויקט קיים בכלל.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט