למה כדאי לבצע תמ"א 38?

 
 

 למה כדאי לבצע תמ"א 38?

במקומות רבים אנחנו שומעים על תמ"א 38, וחשוב שנדע כיצד מימושה של התוכנית משפיע על המבנה שלנו - ועלחיזוק מבנים סביבת המגורים כולה. תמ"א 38 היא התוכנית הלאומית לחיזוק מבנים, אשר במסגרתה משפצים מבנים ישנים שנבנו לפני 1980, והופכים אותם לעמידים בפני רעידות אדמה והריסות שונות. על מנת להפוך את תמ"א 38 לאטרקטיבית עבור הדיירים השונים, מימושה מביא עמה הטבות שונת אשר גם הופכות את החיים בתוך המבנה המחודש לנוחים יותר - וגם מעלים את שווי הדירות בתוכו. על כן, מימוש של תמ"א 38 יכול להיות משמעותי במקרה שאתם מוכרים את הדירה שלכם - שכעת תהיה גדולה יותר, מרווחת יותר ותהיה צמודה אל מעלית וחניה.

קצת על חניה במסגרת תמ"א 38

אחד התנאים למימוש של תמ"א 38, שמצד אחד מהווים סוג של חובה, אך עם זאת גם שיפור גדול עבור חיי הדיירים, היא תוספת של חניה לבניין שעובר מימוש של תמ"א 38, במידה וזו לא הייתה קיימת קודם לכן.
אולם, קיימים מקרים בהם לא ניתן מסיבות שונות לממש את הוספתה של חניה במסגרת תמ"א 38, לוועדה המקומית שמפקחת על תמ"א 38 באותה רשות מקומית, יש את הסמכות לקבוע כי המימוש של התוכנית יתבצע ללא תוספת של חניה - כאשר הדיירים מן הסתם זוכים לפיצוי בדמות של הסדרת חניה חינמית באזור הקרוב לבניין.
השאלה הנשאלת פעמים רבות היא האם כדאי לממש הוספת חניה במסגרת תמ"א 38, או להשאיר את המצב על כנו, במידה והדבר אפשרי (לדוגמא במקרה בו חלק מהדיירים לא רוצה להרוס את הגינה הפרטית שטיפח).
הדבר תלוי במספר גורמים. באופן עקרוני - כל עוד קיימת האפשרות להוסיף חניה לבניין במסגרת תמ"א 38 - אסור לוותר עליה. החניה לא רק תהפוך את החיים שלכם לנוחים יותר, אלא גם מעלה את ערך המבנה כולו בכ50,000$ בממוצע - תוספת משמעותית לכל הדעות.

אפשר גם בלי חניה

מנגד, אם במסגרת תמ"א 38 אין שום אפשרות להוסיף חניה, לא מדובר בבעיה, וניתן להוציא מספר יתרונות מהמצב: תמ"א 38 שבמסגרתה לא ממשים פיתרון של חניה עבור הדיירים, היא משמעותית זולה יותר עבור הדיירים - אם הקבלן של פרויקט תמ"א 38 מודיע שאין אפשרות להוסיף חניה, עליכם לעמוד על כך שהמחיר של מימוש תמ"א 38 יהיה נמוך יותר - וכך תוכלו לחסוך סכום כסף רב. כמובן שאתם גם צריכים לדרוש מהוועדה המקומית פיתרון חלופי, שכן היא מחויבת לתת לכם אחד כזה שיהיה נוח, ותמיד יהיה בכל מקרה זול יותר מהוספה של חניה במסגרת תמ"א 38 - כך ששוב תבצעו חיסכון בכסף שלכם.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט