על רעידות אדמה ותמא 38

 
 

 על רעידות אדמה ותמא 38

כולנו קראנו על רעידות האדמה שפקדו את יפן בזמן האחרון. עבור כל אדם שמבין את החשיבות של הכנה לחיזוק מבניםקראת רעידות אדמה, תמא 38 היא מילת חובה של ממש. תמא 38 מתייחסת לשיפוץ וחיזוק מבנים ישנים שנבנו במדינת ישראל, והפיכתם לעמידים בפני רעידות אדמה. תמא 38 כוללת בתוכה גם יתרונות רבים שהופכים אותה לאטרקטיבית מאד - האפשרות של הוספת חניה, הוספת מעלית, הרחבת דירות, והוספת קומות - קוסמות לבעלי דירות רבים, שמתחילים לברר על אפשרויות המימוש של תמא 38, בין השאר לא רק כדי לחיות בצורה נוחה וקלה  יותר בדירה - אלא גם כדי להעלות את ערכה. מכיוון שמימוש של תמא 38 הוא תמיד משתלם, מכיוון שעלויות מימוש יוצאים לבסוף נמוכים יותר משווי הדירה החדשה - אנשים רבים רוצים לבצע תמא 38 על מנת להעלות את ערך הדירה לקראת מכירתה.

אבל לא רק השיפורים חשובים

השיפורים שהדירה שלכם תעבור במסגרת תמא 38 הם אמנם חושבים, ובהחלט מעלים את ערך הדירה שלהם - אולם אסור לשכוח את החשוב מכל. תמא 38 היא בראש ובראשונה תוכנית לחיזוק המבנה שלכם כנגד רעידות אדמה - כלומר שהוא יישאר שלם לחלוטין, ואתם תוכלו להמשיך לחיות בדירה שלכם מבלי לחשוש מרעידות אדמה.
לאחרונה, בדוח מבקר המדינה שסיכם את פעילות רשויות השלטון בשנת 2010, נקבע כי יש לעודד יותר את המימוש של תמא 38 בכלל הרשויות המקומיות - הן בערים הגדולות המבוססות כלכלית - בהן החלה כבר בניה מואצת יחסית של תמא 38, אולם יש להגביר אותה עוד יותר - וכמובן גם בערי פריפריה, בהן מימוש של תמא 38 עושה את צעדיה הראשונים. מבקר המדינה התייחס במיוחד לערי הצפון, שם יש להתחיל את התהליך של מימוש תמא 38, עקב רגישותו של האזור.

לוקחים אחריות על המבנה שלכם

אם החלטתם לממש תמא 38 במבנה שלכם - המשמעות היא שהחלטתם לקחת אחריות על המבנה ועל החיים שלכם. באפריל 2011 התבטא השר בני בגין, הממונה על ההיערכות הלאומית לרעידות אדמה כי על בעלי הבתים לקחת אחריות על המבנים שלהם לקראת רעידת אדמה. בגין הוא גיאולוג במקצועו, ואף עמד בראש המכון הגיאולוגי, ולכן אפשר בהחלט לסמוך על דבריו, כי עלינו לבדוק האם המבנה שלנו עמיד בפני רעידות אדמה ואם לא - לפעול על מנת לממש בו את תמא 38.  על ידי מימוש של תמא 38 אנחנו מחזקים את המבנה, הופכים אותו לעמיד הרבה יותר ולבטוח לחלוטין למחיה.
בנוסף לכך כפי שכבר צוין, מימוש של תמא 38 מביא איתו אף תוספות נוספות שהופכות אותו למשתלם מאד: תוספת ברוכה של מעלית, של מקומות חניה לבניין, ושל הרחבה פוטנציאלית של הדירות השונות הופכת את המבנה לא רק לבטוח יותר - אלא לאטרקטיבי יותר.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט