תמ"א 38 – הזדמנות לבנייה ירוקה

 
 

 תמ"א 38 – הזדמנות לבנייה ירוקה

פרויקט תמ"א 38 הוא איננו רק הזדמנות לחזק את המבנה בו אתם גרים באמצעות שיפוץ נרחב, הוספת ממד וכדומה. פרויקט תמ"א 38 הינו הזדמנות נפלאה לנצל את כל יתרונותיה הרבים של הבנייה הירוקה, המאפשרים חסכון במשאבים, לצד חסכון כספי רב. אם כן, כיצד פרויקט תמ"א 38 יכול להשתמש בכל המודלים השונים, המאפשרים ניצול נכון של משאבים וכן עיצוב אחר, כחלק מהבנייה הירוקה? על כך, בכתבה הבאה.


מהי בנייה ירוקה

בנייה ירוקה, שהפכה נפוצה יותר ויותר בשנים האחרונות, הינה בנייה המשלבת במסגרתה היבטים סביבתיים שונים, כחלק בלתי נפרד מתכנונם וביצועם של פרויקטים שונים לבנייה, כולל תמ"א 38, החל מהשלב הראשוני ביותר, בעודם שרטוט על הנייר ועד עלייתם על הקרקע. בנייה ירוקה כוללת אלמנטים הקשורים בשמירה על הטבע, איכות הסביבה, וכמובן – בריאותו של האדם, וכל זאת, תוך ניצול יעיל ונכון של משאבי הטבע השונים. בנייה ירוקה, בין אם כחלק מפרויקט תמ"א 38 או כל פרויקט בנייה אחר, דוגלת בניצולה של הקרקע, עליו בנוי המבנה עצמו, תוך מזעור נזקי הסביבה כמה שיותר, בנוסף, בנייה בריאה, המתאימה למגורים ואיננה פוגעת בבריאות של הדיירים וכן, התייחסות למימד הכספי. בעזרתם של פתרונות אדריכליים שונים, אפשרות לחיסכון כספי עתידי.


מדוע פרויקט תמ"א 38 הינו הזדמנות לבנייה ירוקה?

הצטרפות לפרויקט תמ"א 38 הינה הזדמנות פז לנצל את יתרונותיה הנהדרים של הבנייה הירוקה. בעזרתה של ראייה סביבתית מתאימה ובעזרתם של מומחים בתחום הבנייה הירוקה, ניתן להפוך בניין, הלוקח חלק בפרויקט תמ"א 38, לכזה המשלב במסגרתו גם עקרונות ירוקים. פרויקט תמ"א 38 הינו דרך נפלאה להפוך את מבנה המגורים לחסכוני יותר, שכן, במסגרתו מתאפשר שיפוץ המערכות הקיימות או החלפתן במערכות ירוקות כדאיות יותר, ובנוסף, העובדה כי מדובר בפרויקט תמ"א 38 ולא בהליך שיפוץ או בנייה, שהינו על חשבונם של הדיירים עצמם, הרי שהפיכתו של פרויקט תמ"א 38 לפרויקט ירוק, קלה הרבה יותר.


האופן בו באים לביטוי היבטי הבנייה הירוקה במסגרתו של פרויקט תמ"א 38

קיימים היבטים רבים הקשורים לבנייה ירוקה, היכולים לבוא במסגרתו של פרויקט תמ"א 38. ראשית, התייחסות למעטפת הבניין. באמצעות שיטות בידוד ירוקות וחסכוניות, החל מחלונות מבודדים, שימוש בצבעים בהירים בחלקו החיצוני של הבניין האוגרים פחות חום וכן שימוש בהצללה, ניתן לשמר את האנרגיה בתוך הדירות עצמן ובכך לחסוך בחשמל, בין אם בקירור ובין אם בחימום. כמו כן, תמ"א 38 כולל לא אחת גם שיפוץ מערכות המים. שימוש חוזר במי הדלוחין (מים אפורים), ניצול מי מזגנים ומרזבים וכדומה, מאפשרים, במסגרתו של תמ"א 38, לחסוך בכמויות המים ולנצל אותן כהלכה. בנוסף, תמ"א 38 נוגע, לא פחות מכך, גם במערכות החשמל וכן מערכות הגינון של הבניין. החלפת מערכות החשמל, במסגרת פרויקט תמ"א 38, במערכות חסכוניות יותר וכן שימוש במערכות גינון אפקטיביות ונכונות, מביאים לכדי חיסכון משמעותי בעלויות החשמל וניצול המשאבים באופן הטוב ביותר.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט