פרויקט פינוי בינוי – הצלחה או כישלון?

 
 

 פרויקט פינוי בינוי – הצלחה או כישלון?

פרויקט פינוי בינוי, הנחשב לפרויקט עם פוטנציאל בלתי רגיל להצלחה, כולל, במסגרתו, יתרונות הרבים, התורמים לא מעט לערים בהן הוא מבוצע, ליזמים המקימים אותו, ולא פחות מכך – לדיירים הלוקחים חלק בו. ולמרות זאת, נדמה, לעיתים, כי מתקשה לנחול הצלחה, כפי שצפוי היה לנחול ומתבצע רק במקומות מעטים בארץ. אם כן, מדוע זה קורה, למרות יתרונותיו הרבים? על כך, בכתבה הבאה.


מצבו של פרויקט פינוי בינוי כיום

פרויקט פינוי בינוי, ככזה, הכולל במסגרתו הליכים רבים, העשויים להיות מורכבים מאד, לעיתים, איננו פרויקט פשוט ולכן דורש אנשי מקצוע מיומנים במיוחד, בעלי ניסיון רב הן בתחום הבנייה, היזמות והן בפרויקטים דומים. פרויקט פינוי בינוי, בהיותו קשור בבנייני מגורים, מערב, במסגרתו, גם את הדיירים המתגוררים בו, מה שעלול, לעיתים, לעכב את שלבי קבלתו, תכנונו ואף את ביצועו. ולכן, למרות יתרונותיו ויכולתו לשפר באופן משמעותי את תנאי המגורים, נראה כי איננו מצליח להמריא, כמשוער, וכי מבוצע רק במקומות מעטים, הרבה פחות מהצפוי.


הקשיים השונים, בהם נתקלים יזמי פרויקט פינוי בינוי

למרות שנועד לשפר את תנאי המגורים וסביבת המגורים עצמה, נראה כי יזמים רבים נתקלים בקשיים רבים אל מול הדיירים, בכל הקשור לפרויקט פינוי בינוי. דיירים רבים אינם ממהרים לקבל החלטות שקשורות לפרויקט, שכן קשור למקום מגוריהם, ובמיוחד כשמדובר בדיירים קשישים, המתגוררים שנים רבות באותה הדירה. יזמי פרויקט פינוי בינוי נתקלים, לא אחת, גם בהתנגדויות וקשיים מצד דיירים, המבקשים לנצל את תכנונו של הפרויקט לצורך אינטרסים אישיים ומבקשים בהטבות מיוחדות, שאינן ניתנות לדיירים אחרים. התנגדויות וקשיים אלה עשויים לעכב את יזמי פינוי בינוי באופן משמעותי, עד לביטולו של הפרויקט.

פעמים רבות פרויקט פינוי בינוי איננו יוצא לפועל לאור הקשיים, בהם נתקלים יזמי הפרויקט אל מול וועדות שונות, מהן נדרשים היתרים לצורך ביצוע הפרויקט. יזמי פינוי בינוי טוענים לא אחת כי ממתינים תקופה ארוכה מדי לצורך קבלת אישורים אלה, למרות ידיעתן של הוועדות כי מדובר בפרויקט מיוחד, שאיננו זהה לפרויקטים אחרים, שכן כולל, במסגרתו, מבנים ישנים ורעועים. ובעיה נוספת, הינה מצבם הכלכלי של המתגוררים בבניינים, המיועדים להשתתף בפרויקט פינוי בינוי. לא אחת מדובר בדיירים קשיי יום, הצפויים להתגורר בדירה יוקרתית, הדורשת תחזוקה יקרה. יכולתם לתחזק דירה או בניין יקר, בלתי אפשרית, ולכן פתרון זה, של פינוי בינוי, עשוי שלא להתאים להם.


פרויקט פינוי בינוי – הזדמנות להצלחה

למרות מורכבותו והקשיים השונים, בהם נתקלים יזמי פרויקט פינוי בינוי, מאז שהחל, הרי שפרויקט זה הינו הזדמנות להצלחה בלתי רגילה לאור יתרונותיו הרבים. בעודו מנצל את תשתיות המקום הקיימות גם כך, בונה פרויקט פינוי בינוי מבנה מגורים חדש, המשתלב היטב בסביבתו. יש לזכור כי פרויקט פינוי בינוי הינו בראשיתו וכי לפניו עוד דרך ארוכה. אולם, בזכות עידודה של המדינה לבצעו, ההקלות השונות היכולות להינתן במסגרתו, וכן ניהול הצעדים באופן הנכון, ביכולתו של פרויקט פינוי בינוי לתפוס תאוצה באופן משמעותי ולהפוך לסיפור הצלחה.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט