בינוי פינוי – הפרמטרים השונים שחשוב לשים לב אליהם בפרויקט זה

 
 

 בינוי פינוי – הפרמטרים השונים שחשוב לשים לב אליהם בפרויקט זה

אם הצטרפתם גם אתם לפרויקט התחדשות עירונית, פרויקט בינוי פינוי, ישנם כמה פרמטרים חשובים במיוחד, אליהם עליכם לשים לב. למה חשוב להתייחס בטרם מצטרפים לפרויקט בינוי פינוי ובטרם החתימה על ההסכם? על כך, בכתבה הבאה.

בחינת עלויות פרויקט בינוי פינוי – על מי הן חלות

בטרם החתימה על הסכם בינוי פינוי חשוב, תחילה, לוודא כי כל העלויות הכרוכות בפרויקט בינוי פינוי זה חלות על היזם בלבד וכי הדיירים בבניין אינם נדרשים בכל תשלום כלשהו, לרבות מיסים שונים או תשלומים אחרים.

בחינת הדירה החדשה המתקבלת במסגרתו של פרויקט בינוי פינוי

בעת בחינתו של פרויקט בינוי פינוי חשוב להתייחס לשטחה של הדירה החדשה, המתקבלת מפרויקט זה. חשוב לזכור כי שטחה של הדירה, במסגרת בינוי פינוי, לא יעלה על 120 מטרים מרובעים ברוטו, שכן עד לגודל זה זכאי היזם לפטור מתשלום מס שבח. בנוסף, במסגרת הפרויקט, חשוב לבחון את מפרט הדירה, כפי שמוצע על ידי הקבלן.

מה צפויים להיות לוחות הזמנים, במסגרתו של הפרויקט

פרויקט בינוי פינוי איננו פרויקט קצר מועד. ולכן, חשוב לזכור כי מדובר בפרויקט ארוך במיוחד, וגם אם הקבלן מבטיח לכם שיהיה קצר במיוחד, יש להתייחס לכך בעירבון מוגבל ולבקש לבחון את התכניות השונות. פרויקט בינוי פינוי כולל שלבים רבים ומורכבים, עוד בטרם התחילה בנייתו של הבניין החדש, ולכן עשוי להתבצע במשך תקופה ארוכה.

מהי התחייבותו של הקבלן אל מול הדיירים, במסגרת הפרויקט

כמו כל עסקה על הנייר, גם במסגרתו של פרויקט בינוי פינוי, נדרש הקבלן להעמיד אל מול דיירי הבניין ערבויות מתאימות, המבטיחות כי במידה ויקלע הקבלן לקשיים כלכליים ולא יוכל לעמוד בהתחייבויותיו, לא יפגעו מכך הדיירים. את הערבויות מקבלים הדיירים ביום פינוי הדירה וזו מוחזרת חזרה ליזם או לקבלן פרויקט בינוי פינוי בעת קבלתה של הדירה החדשה. גובה הערבות, בה נדרש הקבלן, נקבע בהתאם לשיוויה של הדירה הנוכחית ושוויה של הדירה החדשה.

מהו גובה שכר הדירה בתקופת הפרויקט

מכיוון שבמהלך פרויקט זה נדרשים הדיירים לשהות במקום מגורים חלופי, מחויב יזם פרויקט בינוי פינוי לשלם לדיירים מדי חודש (עד לתקופה של שלוש שנים) את תשלום שכר הדירה החלופית. חשוב לוודא כי כל התנאים השונים הקשורים בכך, מוזכרים בחוזה.

מי הם נציגי הבניין במסגרתו של פרויקט בינוי פינוי

מכיוון שפרויקט בינוי פינוי כולל במסגרתו תהליכים שונים, בהם מעורבים גורמים רבים, ישנו צורך בנציגות מטעמם של דיירי הבניין, נציגות הלוקחת חלק בהחלטות השונות ומבטיחה שמירה על זכויותיהם של דיירי הבניין.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט