בחירתו של הקבלן לפרויקט תמא 38 – כיצד לעשות זאת נכון?

 
 

 בחירתו של הקבלן לפרויקט תמא 38 – כיצד לעשות זאת נכון?

אם אתם מעוניינים להצטרף גם כן לפרויקט תמא 38, ודאי נתקלתם ביזמים רבים ובקבלנים רבים, המעוניינים לבצע עבודה זו. כיצד תוכלו לדעת כי הקבלן שבחרתם הינו המתאים ביותר לעבודה מסוג זה ומה עליכם לבדוק בטרם בחירתו של הקבלן? על כך, בכתבה הבאה.

האם הקבלן פרטי או חלק מחברה

בטרם בחירתכם את הקבלן המתאים ביותר לביצועו של פרויקט תמא 38, חשוב לבדוק האם מדובר בקבלן שהוא פרטי או שמה חברה. במידה והקבלן הינו חלק מחברה פרטית, למשל, חשוב לבדוק מי הם בעלי המניות בחברה והאם ישנה הסכמה בדבר ביצוע פרויקט תמא 38 מולכם. במידה ומדובר בחברה ציבורית, חשוב לבדוק זאת גם כן מול בעלי מניותיה. בנוסף, מומלץ לבדוק גם את איש הקשר מטעמה של החברה, מולו תדרשו לעבוד, במסגרתו של פרויקט תמא 38.

בדיקת יכולתו הכלכלית של קבלן תמא 38

בטרם תחילת עבודתו של הקבלן, חשוב לבחון את יכולתו הכלכלית של הקבלן, בכל הקשור למעורבותו בפרויקט תמא 38. בין אם מדובר בחברה ובין אם אדם פרטי, אין משמעות לכך, שכן בשני המצבים נדרש להציג יכולת כלכלית מתאימה.

האם הקבלן רשום בפנקס הקבלנים

מכיוון שעל פי חוק, רק קבלנים, הרשומים בפנקס הקבלנים, יכולים לבצע עבודות מסוגים שונים, ובתנאי שאלו מוזכרות בו, ישנה חשיבות רבה לבחירתו של קבלן, במסגרת תמא 38, הרשום בפנקס זה לצד בדיקת העבודות השונות שאכן יכול לבצע, כפי שרשום בפנקס הקבלנים.

בדיקת ניסיונו של היזם בפרויקטים מסוג תמא 38

מכיוון שפרויקט תמא 38 הינו פרויקט מורכב, לצורך הבטחת חיזוקו של המבנה מפני רעידות אדמה, נדרש ניסיון וידע בתחום. ולכן, חשוב לוודא כי יזם פרויקט תמא 38 הינו בעל ניסיון וכזה שעבד אל מול מבנים הדומים למבנה שלכם. בקשו ממנו דוגמאות של פרויקטים קודמים שביצע, במסגרת תמא 38, או במסגרות אחרות. בנוסף, בקרו באתרים השונים, בהם בוצע פרויקט תמא 38 על ידו של היזם, בו אתם מעוניינים, ובדקו מול הדיירים את מידת שביעות רצונם הן מהיזם עצמו והן מתוצאות הפרויקט.

מהו משך תקופת העבודה הנדרשת לפרויקט תמא 38

פרויקט תמא 38 הינו פרויקט העשוי להימשך תקופה ארוכה ולכן חשוב, מבעוד מועד, לבדוק מול היזם מה משך הזמן בו יתבצע פרויקט זה. בנוסף, במידה והפרויקט יוארך, מעבר לתקופה שנקבעה, מה צפוי להיות גובה הקנס שישלם היזם לדיירי הבניין ועוד.

איזה ביטוח מציע היזם, במסגרתו של תמא 38

בטרם בחירתו של הקבלן או היזם, ודאו כי בידיו פוליסת ביטוח מתאימה. בדקו את תנאיה השונים של הפוליסה וכן את היקפה.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט