תמ"א 38 – כיצד לבחור את עורך הדין המתאים לצורך ביצועו של פרויקט זה?

 
 

 תמ"א 38 – כיצד לבחור את עורך הדין המתאים לצורך ביצועו של פרויקט זה?

לשם ביצועו של תמ"א 38, תכנית המתאר הארצית לצורך חיזוקם של מבנים מפני רעידות אדמה, נדרשת עזרתו של עורך דין מקצועי ומיומן, בעל ידע בתחום. תכנית תמ"א 38, ככזו הנדרשת לעמוד בתקנים שונים, לרבות התקן הישראלי לעמידות מבנים ברעידות אדמה (שלשמו היא מבוצעת), כוללת במסגרתה הליכים רבים, תוכניות ואישורים מיוחדים. למה חשוב לשים לב בטרם ההצטרפות לתכנית תמ"א 38 וכיצד בוחרים את עורך הדין, שיעזור לכם לנהל את תכנית תמ"א 38 באופן הנכון ביותר וליהנות מיתרונותיה הרבים? על כך, בכתבה הבאה.

כיצד לבחור את עורך הדין הנכון

במידה והחלטתם להצטרף גם אתם לתכנית תמ"א 38, תחילה עליכם לבחור את היזם המתאים, את מפקח הבניה ואת עורך הדין. בחירתם של אנשי המקצוע המתאימים, המנוסים והמקצועיים ביותר, חשובה במיוחד לצורך הצלחתו של הפרויקט באופן הנכון ביותר. אם כן, כיצד בוחרים את עורך הדין המתאים? ראשית, חשוב לערוך סקר שוק. ישנם עורכי דין רבים, המציעים את עזרתם בכל הקשור לתכניות תמ"א 38. חשוב לבחון היטב את הצעותיו של כל אחד מהם, את ניסיונו אל מול תמ"א 38 וכן את מידת מקצועיותו. פרט נוסף וחשוב שיש לזכור בטרם בחירתו של עורך הדין, הינו אופן ליוויו של עורך הדין את פרויקט תמ"א 38. חשוב לוודא כי עורך הדין הנבחר ילווה אתכם לאורך כל הדרך ובכל שלביו השונים של תמ"א 38, החל מהפגישות מול היזם, הפגישות הראשוניות, ועד החתימה על ההסכמים. בנוסף, חשוב לוודא כי עורך הדין יוכל לנהל עבורכם משא ומתן נכון ומתאים, על מנת שתזכו בתנאים הטובים ביותר, אותם מציע פרויקט תמ"א 38. משא ומתן זה חשוב שייעשה על ידי גורם מקצועי, כדוגמת עורך הדין שלכם. ולכן, ודאו כי עורך הדין הנבחר יוכל לייצגכם באופן הטוב ביותר ולהבטיח את זכויותיכם.

הנקודות החשובות, להן יש להתייחס בחוזה תמ"א 38

עורך הדין שלכם יהיה זה האחראי על הכנתו של חוזה תמ"א 38. ובכל זאת, מוטלת עליכם האחריות לוודא כי חוזה זה אכן משקף את כל זכויותיכם וכל התנאים השונים, במסגרתו של פרויקט תמ"א 38. למשל, על החוזה לכלול במסגרתו את כל הזכויות והחובות של הצדדים הלוקחים בו בחלק באופן ברור ומפורט. בנוסף, חשוב שיכלול גם את פירוט העבודות השונות, שעל היזם לבצע בפרויקט תמ"א 38, וכן את המועדים והזמנים לביצועה של כל עבודה ועבודה. כמו כן, חייב ההסכם גם להגדיר את שעות העבודה במהלכו של פרויקט זה וכן להזכיר את נושא הערבויות, להן יידרש היזם.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט