זה הזמן לחיזוק מבנים

 
 

 זה הזמן לחיזוק מבנים

המחאה החברתית שהתרגשה על המדינה בימים אלה כוללת בתוכה דרישות רבות בהן דרישה לקידום בניית דירות חיזוק מבניםלצעירים. תכניות קיימות, כגון תוכנית תמ"א 38 ואחרות יכולות לסייע לקדם פתרונות דיור בטווחה המיידי. כך למשל, באחרונה החליטה עיריית תל-אביב – יפו להגדיר אזורים בעיר שבניינים בהם מבוצעת תוספת בנייה במסגרת תמ"א 38 יוכלו לבנות עוד 2.5 קומות, על מנת לעודד הצבת דירות נוספות.
עשרות אלפי האנשים שצעדו ברחובות במקומות שונים במדינה מביאים עימם רוח של שינוי. רבים חושבים כי רוח השינוי המרחפת איננה בהכרח בטובת קבלנים ובעלי בתים, אולם נהפוך הוא: התערבות הממשלה והגדלת ההשקעה הממשלתית יכולה דווקא לעודד את שוק הנדל"ן ואף לעשות זאת בצורה אחראית, דוגמת התמריצים באמצעות תמ"א 38 וצורות נוספות.
עיריית תל-אביב – יפו קיימה מספר דיונים בשביל למצוא דרכים לתת מענה לבעיית הדיור בעיר בטווח הזמן הקרוב. בדיון מיוחד שהתקיים, כאמור אושר לבניינים, במסגרת תמ"א 38 – "עיבוי-בינוי" – לבנות תוספת של 2.5 נוספות – על מנת לעודד בנייה ויצירת דירות נוספות. התמריץ הזה, באמצעות תמ"א 38 – מצטרף לתמריצים נוספים בהם הוחלט בעירייה.
נוסף על התכנית המתבססת על תמ"א 38 שהוזכרה לעיל, הוחלט בעיריית תל-אביב – יפו, על שורה של צעדים נוספים: העירייה אישרה כבר קריטריונים לדיור בר השגה בתכניות קיימות – כך שתוקמנה כ-100 יחידות דיור בהישג יד לזכאים מתוך כ-300 יח' בסה"כ; העירייה אישרה גם הקמת קרן מלגות לסבסוד שכר דירה עבור סטודנטים; הנהלת העיר אישרה גם את הרחבת האיזורים בהם יותר לפצל דירות (כך שניתן יהיה להקים דירות ששטחן החל מ-35 מ"ר).
תכנית תמ"א 38 נולדה כחלק מתוכנית לשיפור המוכנות של מבנים בישראל לרעידות אדמה, היא בהחלט דרך טובה לעידוד השקעות בנדל"ן. באמצעות תכניות עיבוי-בינוי מאפשרת תמ"א 38 לבנות יחידות דיור נוספות בבניין קיים, תוך עיבוי יסודות הבניין וחיזוק עמידותו בפני רעידות אדמה. הדוגמא לעיל, של אישור תוספת יחידות דיור במסגרת תמ"א 38 שאישרה עיריית תל-אביב – יפו, היא דוגמא אחת להן. ניתן להיעזר בתוכנית תמ"א 38 בשביל לעודד בניית יחידות דיור נוספות שתעזורנה להוריד את מחירי הדירות והשכירות באמצעות הגדלת ההיצע בשוק.
ישנן לא מעט יזמים וחברות המציעות "עיבוי-בינוי" לפי תמ"א 38 בכל הארץ. נראה כי על ידי חיפוש הזדמנות בכל אתגר ניתן לרתום תוכניות כמו תמ"א 38 לצורך זה, נוסף על הצורך בחיזור בתים לקראת רעידות אדמה. נראה כי מהמחאה החברתית יכולה לצאת בשורה של ממש למדינה בכלל ולשוק הנדל"ן בפרט.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט