כל הכללים לביצוע מוצלח של תמ"א 38

 
 

 כל הכללים לביצוע מוצלח של תמ"א 38

רוצים להתחיל בתהליך של תמ"א 38? ראשית, דעו לכם שאתם עושים מהלך חכם במיוחד. בזכות תמ"א 38 אתם גם מבטיחים לעצמכם ביטחון מפני רעידת אדמה, וגם משדרגים בצורה משמעותית את המבנה שלכם. היתרון של תמ"א 38 הוא גם בביטחון האישי, וגם ברמה הכלכלית לטווח הארוך. כדי לבצע תמ"א 38 בצורה טובה, יש כמה כללים שכדאי לדעת עליהם, כך שהביצוע יהיה חלק.

ביטוח, מסים וערבויות

בסופו של דבר, תמ"א 38 תלויה הרבה בדינאמיקה בין הדיירים לבין הקבלן שמבצע את העבודה, וכך יתמקדו רוב העקרונות עליהם נעבור:
Bullet 3 לא לשלם מסים - כאשר אתם חותמים על הסכם לביצוע תמ"א 38 מול הקבלן, חשוב מאד לשים לב שהאחריות על תשלום המסים חלה עליו ולא עליכם. ראוי לציין שהמדינה מעניקה פטורים ממסים רבים, על מנת לעודד קבלנים לבצע תמ"א 38.
Bullet 3 הקבלן מבטח אתכם - באחריות הקבלן שמבצע עבודות של תמ"א 38 במבנה, לדאוג לנושא הביטוח על כלל מרכיביו. הדבר נכון לביטוח של העובדים שלו, וגם של הדיירים, בכל מקרה של פגיעה בעקבות עבודות השיפוצים המתקיימות במבנה. למותר לציין, שכדאי לדאוג שלכל הדיירים יהיה העתק של הפוליסה.
Bullet 3 התקשורת ממשיכה כרגיל - לא פעם, עבודות השיפוצים של תמ"א 38, נעשות בסמוך לתשתיות תקשורת שונות של טלפון, אינטרנט וטלוויזיה. עליכם לבדוק שבחוזה מול הקבלן, ברור שהוא נושא בכל עלויות הטיפול בהעברת התשתיות אם יש צורך בכך. כמו כן, לא אמורה להיות שום הפרעה בקווי התקשורת השונים בעקבות השיפוצים, למעט מספר שעות בזמן העברת התשתיות.
Bullet 3 ערבות לסיום הפרויקט - כל קבלן שמבצע עבורכם עבודה של תמ"א 38, חייב להעמיד לרשותכם ערבות לכך שהוא מסיים את הפרויקט. גובה הערבות, הוא כגובה המחיר של השיפוצים שיהיה צורך לשלם עליהם, במידה והקבלן יפסיק את הפרויקט באמצע.
Bullet 3 שיפוצים מתי שנח לכם - השיפוצים של תמ"א 38 צריכים להיות בזמנים שנוחים לכם, על מנת שלא תחושו אי נוחות מהעבודה. ההסכמה על זמני העבודה צריכים להיות מגולמים בתוך החוזה שאתם עורכים ביחד עם הקבלן, כדי שהדברים יהיו ברורים.

הכל קשור בחוזה

כמו שאתם רואים, ביצוע של תמ"א 38 שנעשה בצורה טובה, קשור בסופו של דבר לפרמטר אחד - החוזה שאתם עורכים עם הקבלן. החוזה הוא חזות הכל, וכל דבר שתכניסו אליו, ימנע אי הבנות בהמשך. לכן כאשר אתם רוצים לבצע תמ"א 38 במבנה שלכם, ואתם מרגישים שמצאתם קבלן טוב, כדאי גם ליצור קשר עם עורך דין מקצועי שמומחה בעריכת חוזים הנוגעים אל תמ"א 38. כך תובטח לכם עבודת שיפוצים טובה, מהירה ואיכותית.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט