לבצע פינוי בינוי בצורה חלקה

 
 

לבצע פינוי בינוי בצורה חלקה

המשמעות של תהליך פינוי בינוי היא פשוטה מאד. מדובר באופן ברור מאד בעלייה באיכות החיים של כל הדיירים שלוקחים בכך חלק. פינוי בינוי משמעותו הריסת מבנים ישנים בשטחים עירוניים צפופים, שיכון הדיירים במבנים זמניים, בשעה שמוקמים מבנים חדשים. בתהליך של פינוי בינוי מקבלים גם לא מעט הטבות נוספות, בעיקר כאלו הקשורות לעולם המיסוי. בנוסף, לעיריות יש אינטרס ברור לקיים תהליך של פינוי בינוי, משום שהדבר מעודד פיתוח של שטחים ירוקים, ובניה לגובה, במקום ניצול של שטח נוסף, מה גם שהמבנים החדשים תורמים ליוקרה של העיר. אבל איך מדרבנים את כל השכנים להתחיל בתהליך?

להקדים תרופה למכה

לא פעם, שכן מסוים יכול להתנגד לביצוע של תהליך פינוי בינוי. לעתים הדבר כרוך בסיבות אישיות או בקושי מסוים. אם הסיבה מוצדקת, פעמים רבות אפשר לקיים דיון בהשתתפות כל השכנים, ולהגיע להסכמות בנושא. אבל יש כידוע לא מעט שכנים, שיש להם אינטרס ברור להימנע מתהליך של פינוי בינוי ממש ברגע האחרון. למה הם עושים את זה? משום שהם כמובן מעוניינים לקבל טובות הנאה מסוימות.
פעמים רבות, ההתנגדות אל פינוי בינוי מתקיימת כבר אחרי שההסכם נחתם בין הדיירים לבין הקבלן, אולם באופן עקרוני לכל דייר עדיין שמורה הזכות להתנגד, אם בעיניו צצה סיבה מוצדקת. לכן חוק הדייר הסרבן נחקק בשנת 2006, והוא נותן לדיירים את היכולת להגיש תביעה בבית משפט נגד דייר סרבן מסיבה לא מוצדקת.
חשוב להבין שכוחו העיקרי של החוק הוא יותר בהרתעה ופחות בישום. הליכים משפטיים אורכים לא מעט זמן, וההיגיון שהנחה את המחוקק הוא שרוב הדיירים הסרבנים ירצו להימנע ממשפט ארוך שבסופו הם יפסידו את כספם, ופשוט יסכימו לביצוע של פינוי בינוי כפי שנחתם בהסכם. מצד שני, ברור שגם אתם רוצים פשוט לקיים את ההסכם של פינוי בינוי, במקום להתחיל ללכת לבתי המשפט, בתהליך שעלול להימשך זמן מה, ולעכב את הפרויקט. את המצב הזה אפשר למנוע קודם לכן, באמצעות הוספת נספח להסכם עם הקבלן, שנקרא הסכמה לפסק דין.

הסכמה לפסק דין ממריצה ביצוע של פינוי בינוי

כדי להבין איך הנספח של הסכמה לפסק דין, עוזר לבצע פינוי בינוי בצורה יעילה יותר, יש כמובן צורך להבין במה בדיוק מדובר. הסכמה לביצוע פסק דין, היא נספח שעליו חתומים כל הדיירים שגם חתמו על ההסכם לביצוע של פינוי בינוי. ההסכם קובע כי במקרה של דייר שלא ירצה להתפנות, שאר הדיירים יוכלו להגיש בקשה מהירה לקבלת פסק דין בנושא. מדובר למעשה בקיצור הליכים מאד רציני, שיכול להביא לכם תוצאות מהירות תוך זמן קצר. כמובן שכוחו של הליך זה כחלק מהביצוע של פינוי בינוי, הוא גם הרתעתי, שכן כל שכן שחותם, יודע שעם נספח זה אין טעם להתנגד סתם כך.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט