איך פינוי בינוי מתקדם כיום?

 
 

 איך פינוי בינוי מתקדם כיום?

התהליך שנקרא פינוי בינוי, תופס כותרות רבות בעיתוני הכלכליים ובמוספי הנדל"ן למיניהם. הסיבות הן כמובן מגוונות. מצד אחד פינוי בינוי משפר ללא הכר את הסביבה האורבאנית, אך הדרך אליו כוללת לא מעט הליכים שיש לבצע, קיומם של דיוני משא ומתן, מתן פתרונות מחברות בניה, ועוד ועוד. נכון לספטמבר 2011, יש פרויקט אחד של פינוי בינוי שכבר הושלם לחלוטין, והוכתר בהצלחה. מדובר בפרויקט פינוי בינוי שבוצע בקריית אונו, ובמסגרתו פונו לא פחות מ170 בתי אב, ושוכנו במתחם חדש לחלוטין. בנוסף ל170 הדירות החדשות שאוכלסו באופן מיידי, הוקמו במתחם החדש עוד 437 דירות חדשות, כך שתהליך זה הוא גם אינטרס של אנשים שמחפשים דירות באזורים טובים.
בשנים הראשונות לאחר שהממשלה הכריזה על פינוי בינוי בתור מדיניות ממשלתית, החלה מעין "התנפלות" על משרדים שונים ודיירים רבים חיפשו הזדמנות טובה. לאחר מכן חלה רגיעה בתחום, עקב ההבנה של אנשים רבים שמדובר בפרויקט מורכב במקצת. לאחר שנצבר ניסיון בתחום, אפשר לראות היום פריחה בתחום, וקידום אמיתי של פרויקטים ברחבי הארץ.

עוד כמה פרויקטים בדרך

חוץ מפרויקט פינוי בינוי שבוצע בהצלחה בקריית אונו, יש עוד כמה פרויקטים שנמצאים בדרך לסיום. אחד הפרויקטים המרכזיים ביותר, מתקיים כיום בשכונת נווה שרת. במסגרת פרויקט זה, כבר פונו לא פחות מ96 משפחות מדירות ישנות בשכונה. התכנון לעתיד הוא לבנות בשכונה לא פחות מ270 יחידות דיור חדשות, בסגנון מודרני. מכיוון שמדובר בהליך של פינוי בינוי, כל הדיירים שפונו, גרים כיום בשכירות, על חשבון החברות אשר מנהלות את הפרויקט. כלומר - השכירות עד לכשהפרויקט יושלם לא עולה להם כסף.
כדאי לדעת כי עיריית תל אביב לא מעוניינת להפסיק כאן. למעשה, התכנית של פינוי בינוי צפויה להמשיך בתוך שכונת נווה שרת. נכון להיום העירייה עוד מחפשת חברות שירצו לקיים פרויקטים נוספים, כדי לפנות עוד 1000 תושבים.

מתכננים גם בבת ים

לא רק בתל אביב מתכננים ברצינות פרויקטים של פינוי בינוי. גם בת ים לא נשארת מאחור. באוגוסט האחרון, העירייה אישרה פרויקט מיוחד של פינוי בינוי, שיתקיים ברחובות יוספטל ומצדה. בפרויקט זה, יפונו כ128 דירות, ובהמשך הם ישוכנו במרכז מגורים חדש ומודרני, שיכלול 600 דירות חדשות לחלוטין. מדובר על שני בניינים ישנים שידועים בתור "בנייני הרכבת". במקומם יוקמו כארבעה מגדלים חדשים לחלוטין, שיהיו בני 40 קומות. במגדלים החדשים אף יוקמו דירות פנטהאוז, וכמובן דירות של שלושה עד חמישה חדרים.
זה לא הפרויקט היחיד של פינוי בינוי שמתוכנן בתוך עיריית בת ים. העירייה אישרה בתחילת אוגוסט פרויקט נוסף של פינוי בינוי, ברחובות ירושלים וסוקולוב. בפרויקט זה יפונו כ51 משפחות, ובהמשך הם יועברו אל בניין חדש בעל 45 קומות, ולא פחות מ204 דירות חדשות.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט