להתחיל לבצע תמא 38 בצורה מקצועית

 
 

 להתחיל לבצע תמא 38 בצורה מקצועית

תמא 38, היא התכנית הארצית לחיזוק מבנים פרטיים כנגד רעידות אדמה. תכנית תמא 38 הוכרזה למעשה בשנת 2005, עת הממשלה הגיעה למסקנה, כי יש צורך בתכנית ממשלתית כלל-ארצית שתיתן גיבוי לשיפוץ של מבנים ישנים במיוחד, על מנת שאלו יעמדו בתקנים הנדרשים בפני רעידות אדמה. על מנת לעודד את הדיירים לבצע תמא 38 על המבנים שלהם, קבעה הממשלה שורה של הטבות שונות, אשר יהיה ניתן לממש במסגרת פרויקט זה. היום, לאחר השלמת תמא 38 ישנן דירות משופצות, דירות חדשות, חניה שמתווספת, מעלית, ובמילים אחרות - זה הליך שהוא גם משתלם מאד לדיירים מבחינה כלכלית או ליזמים חיצוניים שלוקחים על עצמם את הפרויקט. אז מה חשוב לכם, כדיירים, לשים לב?

לבחור את עורך הדין הנכון

מימוש של תמא 38 יכול להיעשות בשתי דרכים. או כאשר הדיירים עצמם הם היזמים, או כאשר מדובר ביזם חיצוני. היזם יכול להיות אדם אשר זיהה את הפוטנציאל של מימוש תמא 38, או אדם שאליו פנו הדיירים ועניינו אותו בהצעה. שאלת היזם היא בסופו של דבר זו שמכריעה מי יישא בהוצאות על מימוש תמא 38 - אך גם ייהנה מהרווחים. מכל מקום, בין אם אתם עצמכם היזמים או שפניתם ליזם חיצוני, אתם צריכים עו"ד מוצלח שיעזור לכם לכל אורך התכנית. החשיבות של עו"ד איכותי היא קריטית מאד, משום שהוא עוזר לכם בניסוח ההסכמים הנדרשים. כמו כן, אם החלטתם לפנות ליזם חיצוני, עוה"ד מטעמכם יוכל לעמוד איתו על המקח, ולוודא כי כל הזכויות שלכם נשמרות במסגרת המימוש של תמא 38.
מכיוון שכבר הושלמו כמה עשרות פרויקטים של תמא 38 ברחבי הארץ, אפשר כבר למצוא היום עורכי דין שצברו ניסיון עם מספר פרויקטים בנושא זה. ברור שהיתרון של עו"ד אלו הוא בכך שהם מקצועיים הרבה יותר בתחום, ויכולים לוודא כי כלל החובות והזכויות של הדיירים נשמרים, לא משנה באיזה דרך הם בחרו לממש את התכנית.

ומה באמת המצב כיום?

אם כבר התחלנו לדבר על המימוש של תמא 38, כדאי להרחיב כמה משפטים בנושא זה. כפי שציינו, תמא 38 הפכה למדיניות ממשלתית החל משנת 2005. הרבה שיווק הושקע בכדי להביא את התכנית לכותרות התקשורת. אולם ראוי לציין שבפועל, עד שנת 2008 מומשה תמא 38 אך ורק על 15 מבנים. כלומר, חמישה מבנים בשלוש שנים - כמות קטנה למדי.
למה זה התעכב? בעיקר כי עיריות עכבו את האישורים, והיה חוסר ניסיון של יזמים ודיירים כאחד בתחום. עם הזמן הניסיון נצבר, והממשלה קבעה שורה של הקלות נוספות עבור תמא 38, בעיקר בתחום המיסוי, התוספות שניתן לבצע, וההתמודדות מול דיירים שמסרבים לביצוע התכנית. לכן, מזה שנתיים שיש יותר ויותר פרויקטים ברחבי הארץ, במקומות כמו רעננה, בת ים, רמת גן, תל אביב, ירושלים, אשדוד, והרצלייה - אשר עומדת בראש הטבלה.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט