פינוי בינוי פרטי או ציבורי?

 
 

 פינוי בינוי פרטי או ציבורי?

יכול להיות שבעבר קראתם על הפרויקט שנקרא פינוי בינוי, ותהיתם האם הוא רלוונטי אליכם. ברוב המקרים, קוראים בעיתונים על פרויקטים של פינוי בינוי שכל עירייה מכריזה בתרועת חצוצרה שהיא מתכוונת לעשותם, ושהם יתקיימו בזמן. בפועל, ראוי לדעת שיש מסלול נוסף של פינוי בינוי, ובאופן כללי כדאי בכלל לדעת מה מהות פרויקט זה. בפרויקט פינוי בינוי למעשה הורסים מבנה ישן, ומשכנים מחדש את דייריו במבנים זמניים, עד אשר יבנו מגדלי מגורים חדשים, התואמים לאיכות החיים של ישראל בשנת 2011. ברוב המקרים, פרויקטים של פינוי בינוי מתחילים באזור המרכז, בשל האוכלוסייה המבוססת שנמצאת שם. כעת כדאי להבין קצת על המסלולים המוצעים במסגרת פרויקט זה.

אפשר גם ליזום בעצמכם

באופן מסורתי, פרויקט של פינוי בינוי נחשב תמיד בתור פרויקט שאמור להיות יוזמה של הרשות המקומית שבה הוא מתבצע. מדוע? משום שפרויקט של פינוי בינוי הוא אינטרס ברור של הרשות המקומית - כך היא מעלה את ערך הדירות שנמצאים בה, וכידוע כל עסקת נדל"ן שמתרחשת בשטחיה, כוללת בתוכה לא מעט מסים הנכנסים לכיסיה. אמנם, הפרויקט עצמו של פינוי בינוי מעניק פטורים רבים ממיסים ליזם ולדיירים כאחד, אולם לאחר שהפרויקט מושלם, הדיירים קונים ומוכרים דירות במבנים החדשים, מה שכמובן עוזר להגדלת קופת העירייה.
מעבר לכך, ההתחדשות העירונית במסגרת של פינוי בינוי תורמת לעליה כללית ברמת החיים באותה רשות מקומית, ויכולה להיות לה השפעה אף על איכות החיים בשטח  המוניציפאלי כולו (ולא רק במבנים הספציפיים). עד כאן ההסבר ההגיוני על הנייר. בפועל, כפי שאפשר לראות, אמנם עיריות בכל פעם מכריזות כי בשטחן יתקיים פרויקט של פינוי בינוי, אבל אנחנו שומעים יותר ויותר דווקא על יוזמות פרטיות. מהן אותן יוזמות פרטיות?
מדובר על יזמים בתחום הנדל"ן, שמזהים שטח מסוים כמתאים לביצוע פרויקט של פינוי בינוי. כמובן שאותם יזמים צריכים לקבל הסכמה של 100% מהדיירים על מנת לבצע את הפרויקט, ואף לקבל את האישורים המתאימים מהעירייה. מסלול זה הולך ותופס יותר ויותר תאוצה, ואם אתם דיירים או יזמים שמזהים הזדמנות כזו - אפשר בהחלט לנצל אותה!

לבצע פינוי בינוי באופן פרטי

על מנת לבצע את פרויקט פינוי בינוי במסלול הפרטי, עליכם לבצע מספר מהלכים עיקריים: ראשית, יש לחתום על הסכם מלא בין כלל הדיירים במבנה לבין היזם שרוצה לבצע פינוי בינוי. לאחר שההסכם בוצע, יש להביאו לאישור בפני הרשות המקומית הרלוונטית. לאחר קבלת כל האישורים הרלוונטיים מהעירייה מתחיל שלב הטפסים, ההגרלות וההסכמים - יש לנסח הסכמים מול כל אחד מהדיירים במסגרת פינוי בינוי, לבצע הגרלה על הדירות הזמניות, ולקבל אישורים סטטוטוריים. לאחר מכאן, אפשר להתחיל בביצוע פרויקט פינוי בינוי, כאשר חשוב לציין שהעלות עצמה, היא כמובן על חשבון היזם.

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט