כיצד להיכנס לעסקת פינוי בינוי?

 
 

 כיצד להיכנס לעסקת פינוי בינוי?

עסקת פינוי בינוי יכולה לשרת את האינטרסים של כל אחד ואחד מאיתנו, לצד היותה עונה על צרכים ודרישות הקשורים לאינטרסים של הראשות המוניציפאלית, המדינה והיזם. עסקת פינוי בינוי מאפשרת לבעל הדירה הפרטי לשדרג את דירתו בדירה חדשה יותר, מרווחת יותר ובעלת ערך גבוה יותר בשוק הדירות. עצם היותה של עסקת פינוי בינוי עסקה בעלת פוטנציאל אטרקטיבי מעלה את השאלה המתבקשת: כיצד ניתן להכניס את הנכס לעסקת פינוי בינוי?

הדייר כמניע התכנית

היוזמה לביצוע תהליך פינוי בינוי באזור זה או אחר יכולה להיות עירונית, אך לא בהכרח. יוזמה לפינוי בינוי יכולה לעלות מחברה או יזם פרטיים. יותר מכך, גם הדיירים הפרטיים יכולים ליזום תכנית פינוי בינוי.

התהליך של הכנסת בניין המגורים לפרויקט פינוי בינוי, בדומה לדברים רבים בחיים, דורש התמדה וסבלנות, אך אם ניגשים אליו מוכנים ככל האפשר, הוא עשוי להתברר כמשתלם במיוחד. במקרה ואתם כדיירים מעוניינים לצרף את הבניין שלכם לפרויקט של פינוי בינוי, עומדות בפניכם כמה אופציות להציע את הבניין לפרויקט:

א. פנייה ישירה לרשות המוניציפאלית
ב. פנייה ליזם פרטי

בשתי האופציות רצוי כמובן להתייעץ בעורך דין, שמתמחה בעסקאות פינוי בינוי בכדי לעמוד על זכויותיכם והפיצויים שמגיעים לכם, והשיקולים המשפטיים שיש לקחת בחשבון. ניתן לשלב בין שתי האופציות ולנסות לפנות ליזמים פרטיים במקביל להגשת פניה לעירייה.

מעורבות היוזם בהנעת השלבים העיקריים בתהליך פינוי בינוי

יש לזכור שתהליך פינוי בינוי כולל בתוכו מספר שלבים, ונמשך מספר שנים עד שהתוכניות המוגשות מאושרות, ועד שתוכניות אלו באות לידי מימוש. בכדי להפוך את היזמה שלכם לאפקטיבית רצוי להגיע ליזם, או לראשות המוניציפאלית, לאחר ש"הכנתם את שיעורי הבית" בנושא.  בכדי להיות מוכנים עליכם להבין את השלבים השונים שבתהליך פינוי בינוי.

תהליך פינוי בינוי כולל בתוכו ארבעה שלבים עיקריים:
1. החתמת בעלי הנכס
2. אישור התוכנית
3. הסדרת הנושא הקנייני
4. ביצוע הבנייה

בחלקים הראשונים שבתהליך, מעורבותכם כיוזמים, או כמעורבים בתוכנית יכולה להיות מכריעה: אחד המכשולים הגדולים בהעברת תהליך פינוי בינוי הוא קבלת הסכמתם של בעלי הדירות בבניין. על מנת להאיץ את התהליך, אפשר להגיש את ההצעה לשילוב הבניין בתוכנית פינוי בינוי, לאחר שהחתמתם את שאר בעלי הדירות בבניין על הסכמתם לתהליך. רצוי ליצור התאגדות של מספר דיירים שיפנו ביחד אל הגורמים המתאימים בבקשה להתחיל בתהליך.

בנוסף להשפעתכם בנוגע להסכמת הדיירים שבבניין לתוכנית פינוי בינוי, יש בידכם לסייע באישור התוכנית. הגשת תוכנית מגובשת, שתענה לתנאים השונים באזור ובו זמנית תהיה אטרקטיבית ליזם, תהיה בעלת סיכוי טוב יותר לקבל את האישורים הנדרשים. פנייה לאנשי המקצוע המתאימים תסייע לכם בהצגת תוכנית כזו. 

לסיכום, תהליך פינוי בינוי לא חייב להגיע מטעמו של יזם פרטי שמחליט לשפץ את הנכס הנתון, או מטעם העירייה שמעוניינת לשקם בניין מתפורר. התהליך יכול להגיע מכם, הדיירים! באמצעות התייעצות עם הגורמים המתאימים והיערכות מסודרת, ניתן לצרף את בניינכם לתוכנית פינוי בינוי, וליהנות מן הפירות שתוכנית זו יכולה להניב: שיפור רמת המחייה, והגדלת ערך הנכס שבידכם.

 

 

שלח לחבר
 

החברה לחיזוק מבנים
טל':   089316129
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה.


משלוח דואר: ת.ד 719, מיקוד 76100 רחובות
e-mail: info@hizuk.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ   |   קידום אתרים באינטרנט